Přihlášení

Cestovní agentura Janeta: Pomáháme lidem žít, odpočívat a sdílet zážitky

25. 1. 2019 | Redakce PS | Diskuze (0) | Pro rodinu

Oblíbená písecká cestovní kancelář Janeta si za svou takřka třicetiletou existenci vybudovala silnou tradici. Zákazníci jsou jí věrní a každým rokem se těší na novinky v nabídce. Letošní rok zahájila Janeta modernizací – přeměnila se v cestovní agenturu a přesídlila na novou adresu do vnitrobloku Budovcovy ulice č.p. 105 (za Naturalem). O rozhovor jsme požádali majitelku Janu Homolovou.

V čem vidíte smysl své práce?

Moc si vážím toho, že s námi naši klienti jezdí na své dovolené už 29 let. Jsem vděčná svému tatínkovi, který Janetu spolu se mnou založil, i když už bohužel není mezi námi. Naší cestovní kanceláři dal hlavní myšlenku – snažíme se lidem pomáhat žít i odpočívat, vážit si jeden druhého, sdílet společné zážitky.

Co se od devadesátých let změnilo?

V době založení naší cestovky v roce 1990 šlo hlavně o to ukázat lidem, jak a kam můžeme cestovat. Dříve si lidé vážili těch omezených možností, které měli. Dnes je svět otevřený a panují úplně jiné poměry. Ale Janeta je tady i nadále. Vedu ji už sama, bez tatínka, a snažím se dál nést jeho myšlenku. Ukazovat lidem, že se na dovolené mohou nejen koupat, dobře jíst a cestovat, ale hlavně něco prožít. Někteří z nás potřebují pomoct s tím, aby zážitky začali vnímat. Mohou na dovolenou jet i sami a poznávat tam sami sebe, ve svém volném čase se obohatit sebevzděláváním. Zážitky jsou to nejcennější, co může člověk v životě mít.

Dokáží lidé v dnešní době opravdu odpočívat?

Lidé, kteří si v životě něčím prošli, umí svou dovolenou dobře využít. Naopak ti, kteří si myslí, že se dá všechno koupit, si většinou neváží ničeho.

Co nabízíte na letošní rok?

Naše kancelář se nově přetransformovala v cestovní agenturu a nabízíme kompletní výběr cest do celého světa. Nechybí plavby lodí, exotické zájezdy ani vzdělávací kurzy. Umíme také k běžným zájezdům přidat různé lektorské služby, připravujeme například kurzy potápění, malování, TaiChi. Zajišťujeme pobyty pro školy, školky, zdravotně postižené. Plánujeme také cesty pro ženy 55+, kde se dozví, jak vypadat krásně nejen navenek, ale jak krásu i vyzařovat. Pro firmy připravujeme teambuildingové akce, které pomohou cestou zážitků stmelit pracovní kolektivy. Místa, která doporučujeme našim klientům, jsme osobně navštívili a otestovali. Rádi spolupracujeme s naším dlouholetým partnerem – cestovní kanceláři Exim.

Janeta ale pomáhá i těm, kteří už cestovat nemohou.

Snažíme se dát našemu počínání ještě další rozměr. Někdo cestuje a odpočívá, jiní pečují o své blízké a nemohou jet nikam. Mezi námi jsou i lidé, kteří už cestovat nemohou a jsou na své poslední cestě. I těm chceme dát najevo, že na ně myslíme. Každý zákazník, který si u nás koupí dovolenou, přispěje současně na činnost Domácího hospice Athelas, který v Písku dělá nedocenitelnou práci. Uvědomujeme si, že každá cesta má svůj smysl.

 

Rozhovor M.Myslivcová

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.