Přihlášení

Oslavte Den dětí v zemědělském muzeu

24. 5. 2019 | Redakce PS | Diskuze (0) | Pro rodinu

Jihočeské zemědělské muzeum v Netěchovicích u Týna nad Vltavou zahájilo 1. května novou sezonu, pátou od svého vzniku. Na návštěvníky čeká celá řada novinek. Tou největší co do rozsahu je minifarma v nových prostorách, přibyly nové druhy zvířat, jako například prasátka, holubi, narodilo se hodně mláďat, která jsou ochočená a nechají se pohladit. Přijďte třeba oslavit Den dětí 1. června

Zejména kluky, tatínky a dědečky potěší  další chystané překvapení – traktorovoý siimulátor. Malé šlapací i velké traktory se v muzeu těší stále velké oblibě. Děti se seznamují se základními částmi a využitím těchto strojů, na šlapacích traktůrcích si samy vyzkouší,  že řízení traktoru s naloženým valníkem není vůbec jednoduché. A při akcích v muzeu se mohou svézt v opravdovém traktoru. V nadcházející sezoně budou moci malí i velcí návštěvníci usednout do skutečné traktorové kabiny s originálními ovládacími prvky a virtuálně si vyzkoušet práci na poli v okolí statku. Věříme, že tento nový prvek ocení nejen pánská část návštěvníků.  Pro děti čekající ve frontě na řízení traktoru jsou ale připraveny další herní prvky, které jim zkrátí dobu čekání.

Protože se blíží Den dětí, chystá muzeum na sobotu 1. června speciální program pro rodiny s dětmi. Přijďte strávit do muzea den plný her a soutěží o ceny: Slibujeme, že se u nás vydovádí všechny věkové kategorie. Připravena jsou dětská vystoupení, která zpestří sobotní dopoledne, chybět nebude ani něco dobrého na zub v našem kiosku.

Pro malé i velké muzeum  na letošní sezonu připravilo soutěž O nejhezčího polního strašáka. Zúčastnit se mohou školní, firemní i rodinné týmy, ale i jednotlivci. Své výtvory je možné přivážet během prázdnin do muzea, kde budou vystaveny. Vyhlášení výsledků proběhne 14. září na akci Dožínky v muzeu. Na vítěze čekají kromě volné vstupenky zajímavé ceny. Tak neváhejte a pusťte se do tvoření!

 

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.