Přihlášení

Do Sladovny zavítal Chuchel, bláznivá postavička z oceněné počítačové hry

31. 3. 2022 | Sladovna Písek | Diskuze (0) | Pro rodinu

Hravou výstavu Zachuchleno, inspirovanou počítačovou hrou Chuchel od renomovaného vývojářského studia Amanita Design, můžete nyní navštívit v písecké Sladovně.

Oživte Chuchla a zažijte na vlastní kůži jeho dobrodružství! Pomozte mu splnit několik úkolů a úspěšně dojít do cíle. Co myslíte, může být počítačová hra uměleckým dílem? Přijďte to zjistit!

 

Výstava byla nainstalována v roce 2019 v muzeu v Roztokách u Prahy a ve Sladovně měla být uvedena už dříve, ale komplikace spojené s pandemií nám to nedovolovaly. Nyní jsem moc rád, že můžeme u nás Chuchla konečně přivítat, říká Adam Langer, ředitel Sladovny a jeden z tvůrců výstavy. 

 

Zachuchleno je určeno dětem do 8 let a jejich dospělým. Kapacita výstavy je omezená, doporučujeme zarezervovat si vstupenky na webu Sladovny.

 

Výstava vznikla ve spolupráci s Amanita Design, umělci ze Sunshine Cabaret a Středočeským muzeem v Roztokách u Prahy.

 

Původní počítačová hra od vývojářského studia Amanita design získala kromě skvělých recenzí i spoustu cen, mezi nimi dokonce herního Oscara (Independent Games Festival Excellence in Visual Art 2018). Klade důraz na minimalismus a kvalitní umělecké zpracování. Jejím designérem je umělec Jaroslav Plachý, o zvuk se postarala skupina DVA.

 

Fotogalerie k článku


0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.