Přihlášení

Kameny v Písku

3. 6. 2018 | Redakce PS | Diskuze (0) | Pro rodinu

člen píseckého go klubu Ladislav Kořan ml., vícemistr republiky v kategorii U12 a reprezentant na ME týmu v kategorii junioru

O posledním květnovém víkendu se v DDM Písek uskutečnil druhý ročník turnaje v oblíbené deskové hře Go. Cílem hry je za pomoci černých a bílých kamenů ohraničit co největší území. Jde o asijskou hru rozšířenou zejména v Koreji, Japonsku a Číně. V poslední době vešla do širšího povědomí. Vzbudila také zájem vědců, kteří na ní zdokonalují programy umělé inteligence využívající neuronových sítí.

Například AlphaGo a Leela Zero.  Hrálo se pět kol za účasti 55 hráčů z celé České republiky. Akce byla současně třetí kvalifikací na mistrovství republiky, které se bude hrát v červnu ve Frýdku-Místku.

I proto byl turnaj přenášen živě na herních serverech a pozorně sledován. Zúčastnila se celá česká špička v čele s Lukášem Podpěrou, hráče třídy 7dan. Přijely i legendy Jan Hora (6d) a Radek Nechanický (5d).

Foto: Lukáš Podpěra 7dan , vpravo Petr Cipra 3dan

 

Hlavním sponzorem turnaje je firma SNOP a.s. Věcnými dary přispěly www.vesmat.cz a pivovar Lobkowicz. O občerstvení se starala Farma u Ivušky s.r.o.

Vítězem se stal úřadující mistr republiky Jan Prokop (6d) z Říčan. Druhé místo získal Lukáš podpěra (7d) z Prahy. Třetí místo vybojoval Jan Šimara (6d) z Karlových Varů.

Turnaj pořádal Go klub Písek. Stále rostoucí komunita nadějných hráčů se schází v restauraci Olympia každou středu.

Luděk Žďánský

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.