Přihlášení

Písecký Šturmovik 2014 – modeláři předvedli své modely

1. 3. 2014 | Ladislav Douša | Diskuze (0) | Pro rodinu

V neděli 16. února 2014 patřil hlavní sál píseckého kulturního domu modelářům. Ne, že by se snad v sále odehrávaly letové ukázky, ale letadly se to tam jen hemžilo. A také tanky a ponorkami. Tradiční soutěžní výstavu plastikových modelů Písecký Šturmovik 2014 i letos uspořádali modeláři z Klubu plastikových modelářů "Šturmovik" Písek při DDM Písek.

Dříve jsem sice býval členem pořádajícího klubu také, ale jen formálním, neb mě to odmala táhne k funkční modelařině a zrovna jsem potřeboval kvůli účasti na soutěži lodních modelářů razítko, že jsem organizovaným modelářem… Až po letech se mi konečně podařilo na výstavu zavítat alespoň v roli diváka. Jako lodní modelář, který si je dobře vědom toho, jak rozdílné názory na jeden a tentýž model má jeho stavitel, odborná jury a prostí diváci, si netroufám odhadovat, jaké modely ve svých kategoriích zvítězily.

Trofejí pro vítěze byla připravena celá řada, a tak věřím, že s úsměvem na rtu ze soutěže odcházeli mladší i starší modeláři. A pokud jejich modely díky všetečným ručkám malých dítek utrpěly nějakou újmu, věřím, že na svou soutěžní činnost nezanevřou a s trpělivostí sobě vlastní modely opraví. Bez trpělivosti, píle a zručnosti se modelařině věnovat nelze.

Jen kladně lze hodnotit, že v rámci výstavy probíhal workshop pro děti, které díky tomu měly možnost si náročnou práci plastikového modeláře vyzkoušet a třeba časem rozšíří řady návštěvníků píseckých modelářských kroužků při DDM Písek. Za zmínku jistě stojí, že řady vystavovatelů doplnili prodejci potřebného sortimentu.

Workshop pro dětiPísecký Šturmovik 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

Řadu snímků naleznete ve fotogalerii:

http://ladous.rajce.idnes.cz/vystava_pisek_140216

 

S pozdravem

Ladislav Douša

 

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.