Přihlášení

Sladovna nabídne program na jarní prázdniny pro malé i velké

10. 2. 2022 | Sladovna Písek | Diskuze (0) | Pro rodinu

Staňte se mravencem, putujte jako kapka vody a poznejte její tajemství. Vstupte do pohádkového světa ilustrace, naučte se animovat nebo si pohrajte s nejmenšími ve fantastickém herním prostoru.

Písecká Galerie hrou nabízí hned několik možností, jak strávit čas o prázdninách hravě, kreativně a se zážitkem. Její živé výstavy, vhodné pro děti jakéhokoliv věku i jejich dospělé, vás vtáhnou do rozmanitých a tajuplných světů plných objevování a inspirace
 

Nejmenším je určeno zejména Pilařiště, herní prostor inspirovaný píseckým rodákem Radkem Pilařem. Skrze hru v něm mohou všemi smysly zkoumat a poznávat samy sebe i okolní svět. Hrajte si se svými dětmi, tvořte a pusťte fantazii na špacír, ale hlavně si to společně užijte!
 

V Mraveništi obřím dřevěném bludišti plném mostů a prolézaček pak dostanete možnost stát se mravenci a proniknout do jejich života. Vyšplhejte na strom, najděte mravenčí ložnici, setkejte se s královnou a starejte se o mravenčí kukly.
 

Hnízdo ilustrace nabízí vzrušující cestu do světa dětských ilustrací a knih dokonce si můžete vyrobit svou vlastní, pohrát si s písmenky a zažít pohádkové chvíle. Děti zde najdou ilustrace významných českých ilustrátorů. Odkrývat je přitom mohou způsobem jim nejbližším prožitkem a hrou.
 

Návštěvníci také dostanou jednu z posledních možností stát se kapkou vody a prožít její příběh v rámci autorské výstavy Voda mne napadá. Jste podzemní vodou, stoupáte na povrch a výš do mraků. Kdy z nich spadnete? Až naprší a uschne! A jaká bude vaše další cesta? To si můžete rozhodnout sami. V prostorách výstavy také probíhá interaktivní divadelně-taneční představení Voda voděnka, jehož premiéra proběhne v sobotu 12. února od 15:30 hodin.
 

Kdo by rád pronikl do tajů animace a osvojil si její základní techniky, neměl by vynechat nově otevřený ráj animátorů nazvaný Animárium, díky kterému se animovat naučí opravdu každý, bez ohledu na věk či technické dovednosti.
 

A pozor, přichází čas Jana Amose Komenského. Ještě než se usadí v největším sále Sladovny a představí svou hlavní letní výstavu, bádá a přemýšlí v kreativní Laboratoři. Pomůžete mu s přípravami a budete se tak podílet na vzniku nového projektu?
 

Kdy a jak do Sladovny?
V období jarních prázdnin (7. února 20. března) bude Sladovna otevřená každý den v časových blocích od 9 do 17 hodin. Doporučujeme zarezervovat si vstupenku na webových stránkách www.sladovna.cz, kde naleznete i více informací o jednotlivých výstavách.

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.