Přihlášení

Sladovna zahájí v pátek 23. září výstavu Továrna na utopii

21. 9. 2022 | Sladovna Písek | Diskuze (0) | Pro rodinu

Všichni příznivci umění i Karla Čapka jsou srdečně zváni na vernisáž výstavy Továrna na utopii, která proběhne pátek 23. září od 16 hodin. Výstava se zabývá utopickými motivy v díle Karla Čapka a vznikla v rámci výstavní činnosti Divadla Drak a Mezinárodního institutu figurálního divadla o.p.s.

Továrnu tvoří šest původních instalací šesti různých autorů. Jednotlivé instalace jsou autorskými reakcemi na Čapkovy romány Továrna na absolutno, Krakatit, Válka s  mloky nebo dramata R.U.R. a Věc Makropulos. Využívají různorodé vyjadřovací prostředky, nacházejí v literárních inspiracích odlišná témata a počítají s různými způsoby aktivního zapojení diváka. Zároveň je však spojuje zázemí autorů, kteří se všichni věnují loutkovému a alternativnímu divadlu. Je jim proto společná chuť vyprávět příběhy, stejně jako smysl pro divadelnost, hravost a metaforu. 

A šestici instalací doplňuje ještě sedmá, nesoucí název Továrna na budoucnost, na jejímž vzniku se podílel tým Sladovny. Ta otevírá každému návštěvníkovi výstavy bez ohledu na jeho věk prostor pro vlastní tvorbu. Program Továrny na utopii v podání Sladovny probíhá v návaznosti na výstavu Hnízdo Ilustrace a otevírá tyto otázky:

Co bylo dřív text nebo ilustrace? Jak interpretovat minulost, současnost a budoucnost? Jak Karel Čapek vnímal budoucnost v minulosti? Co znamená slovo labor? Jaká bude minulost v budoucnosti? Lze vyjádřit celé dílo jedním objektem? Je utopie představa dokonalé, ideální společnosti? Jaká je tvá představa o dokonalé budoucnosti? 

Vhodné pro děti od 6 let i jejich dospělé.

Další informace najdete zde.

 

Fotogalerie k článku


0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.