Přihlášení

Slavnosti piva tento víkend

5. 9. 2019 | Redakce PS | Diskuze (0) | Pro rodinu

První zářijový víkend ovládne Písek už 7. ročník Slavností piva. Pořadatel Robin Mikušiak z agentury Free Production pojímá akci jako gastro festival, kde si na své přijdou různé lidské smysly.

Jak to letos vypadá s nabídkou piv?

Letos bude rozhodně větší nabídka, očekáváme 25 pivovarů včetně několika zahraničních, které nabídnou až 80 druhů piv. Přijedou i hosté z partnerského města Wetzlar. Pivovary se nám trochu vyměnily, protože akcí je celá řada a pivovary nechtějí jezdit daleko. Navíc budeme letos nabízet i burčák, protože je teplé počasí.

Vloni jste přišli s inovací vratných kelímků. Jak se to osvědčilo?

Když jsme vloni oznámili, že chceme zavést vratné kelímky a posunout tím akci k větší ekologii, mělo to obrovský ohlas. Nevymysleli jsme nic nového, ale lidi to fakt berou vážně, takže letos pokračujeme s vratnými kelímky se zálohou 50 Kč. Snažím se předcházet problémům, takže jsem zvyklý po akci brzy ráno jít zkontrolovat park. Vloni jsem tam potkal chlapy z Městských služeb, kteří přijeli měnit koše a divili se, že jsou prázdné. Park byl totálně čistý, jen pár kelímků od Reinerů, kteří se k vratným kelímkům odmítli připojit, což je škoda. Od příštího roku už město Písek plánuje vratné kelímky na všechny akce.

Bude k mání i dobré jídlo?

Na kvalitním jídle nám hodně záleží. Nabídka bude různorodá, od hamburgerů z mletého nebo trhaného masa, přes krevety a thajskou kuchyni až po Vietnamce a Italy ze známých pražských restaurací. Prodejci přijedou s kvalitním jídlem, na které také musí nakoupit kvalitní suroviny. Problém je v tom, že by své jídlo v Písku neprodali za stejné ceny jako ve větších městech. Proto jim musíme dát levnější nájem. Jdeme v nabídce jídla jiným směrem, než třeba pořadatelé městské slavnosti. Na Slavnostech piva bude jídlo o něco dražší, ale ani za jeden stánek se nemusím stydět. 

Chystáte nějaké další změny?

Letos budeme mít určitě hezčí dekorace parku. To je věc, na kterou jsme sháněli víc peněz. Pro mě osobně jsou spíš než drahé kapely důležité ty vedlejší vjemy – například vizuální, chutě, vůně apod.  Nicméně i my máme v nabídce “hvězdy” jako například velmi populární Kapitán Demo, nebo jedna z nejlepších Queen revival kapel – The Prague Queen. Park by se dal krásně upravit a převléknout do jiného kabátu, kdyby bylo víc peněz. Proto se snažíme šetřit. Zveme levnější, zato kvalitní kapely, na které by třeba jinak tolik lidí nepřišlo. Nestavíme stage, když máme k dispozici hudební pavilon, který je krásný a byl pro ten účel postaven.

Jaký bude program?

Pivní slavnosti začínají v pátek od 13 hod a na pódiu se budou střídat kapely a DJs až cca do jedné v noci. V sobotu budou stánky otevírat už dopoledne. Letos jsme také pozvali Mint market z Prahy, který pořádá skvělé fashion a design trhy. Minulý rok jsme s touto nabídkou začínali a mělo to veliký úspěch.

Vstupné zůstává i letos zdarma, jakou čekáte návštěvnost?

Návštěvnost odhadujeme víceméně stejnou jako v minulých šesti ročnících. Během dvou dnů může parkem projít na 12 tisíc návštěvníků. Ale nejde nám o masu lidí, spíš o kvalitu. K dispozici bude dostatečný počet toalet a prosíme návštěvníky, aby je využívali. Budeme také moc rádi, když budou ohleduplní vůči parku, stromům a trávě.

rozhovor M.Myslivcová

 

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.