Přihlášení

Soutěž o vstupenky na klavírní koncert Romana Rauera

30. 5. 2019 | Redakce PS | Diskuze (0) | Pro rodinu

V pondělí 3. června vystoupí v písecké Trojici známý písecký rodák – klavírista Roman Rauer. Soutěžte o dvě volné vstupenky na koncert. Zašlete do pátku 31. května 12 hod. na adresu redakce@piseckysvet.cz odpověď na otázku, kdo byl klavírním učitelem Romana Rauera v Písku.

Na programu jsou skladby Fryderyka Chopina, Sergeje Rachmaninova, Bedřicha Smetany i Leoše Janáčka. Začátek koncertu je v 19 hodin.

Roman Rauer se narodil v Písku. Po přijetí na Státní konzervatoř se dostal do třídy profesora Vladimíra Topinky a na akademii Múzických umění v Praze studoval u profesora Josefa Páleníčka. V roce 1974 se stal laureátem Smetanovské klavírní soutěže, kde získal ocenění jako nejlepší československý účastník a cenu české kritiky. Jako učitel a korepetitor působil v Prachaticích, Husinci, Vimperku a Písku, spolupracoval s Píseckým komorním orchestrem, vystupoval po celé České republice i v zahraničí.

Lístky na recitál Romana Rauera zakoupíte v předprodeji na www.centrumkultury.cz a na pokladně Kulturního domu za 120 Kč, před koncertem v Koncertní síni Trojice pak za 140 Kč.

 

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.