Přihlášení

Vánoční prodejní výstava zahájí opět v píseckém Kině Portyč

5. 11. 2018 | Redakce PS | Diskuze (2) | Pro rodinu

Benefiční akci s prodejem rukodělných výrobků slavnostně otevře její pořadatel KOČÍ a.s. ve středu 28. listopadu.

PÍSEK – Expozice ve foyer kina spojená s prodejem vystaveného zboží potrvá dvanáct dní a otevřená bude vždy v době promítání kina. K zakoupení zde budou originální výrobky z rukou zdravotně či sociálně handicapovaných klientů Domova pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky, Denního a týdenního stacionáře Duha Písek, Dětské psychiatrické nemocnice Opařany a Městského střediska sociálních služeb Písek.

Slavnostní vernisáž, na kterou jsou zváni všichni, kdo chtějí pořídit adventní výzdobu či nevšední dárek a přispět tak na další tvorbu vystavujících organizací, se uskuteční ve středu 28. listopadu od 16:30 hodin. Moderátorsky se představí oblíbený Luboš Voráček (Český rozhlas). V zahajovacím programu vystoupí dětský soubor zobcových fléten Rondo (ZUŠ Písek). Následovat bude sladký raut s teplými nápoji, který poprvé připraví mirotická Cukrárna Hraběnka. Od 17 hodin se veřejnosti otevře kinosál s promítáním animované pohádky „Esa z pralesa”. U vstupu do kina naleznou návštěvníci kasičku na dobrovolné vstupné, takto vybrané peníze se rozdělí mezi vystavující organizace.

Ukončení celé výstavy je naplánováno na neděli 9. prosince s odchodem posledních návštěvníků večerního představení.

„Zvykl jsem si pořizovat vánoční výzdobu každoročně právě na této akci. Je skutečně krásná a ojedinělá. Těší mě, že pořádáním výstavy můžeme pomoci smysluplné věci, ze které se radují samotní výrobci, vystavující organizace, ale i kupující a obdivovatelé vystavených výrobků. Určitě se přijďte podívat,“ vyzývá Ing. Tomáš Kočí, statutární ředitel KOČÍ a.s.

Akci pořádá KOČÍ a.s. Partnery akce jsou Centrum kultury města Písek, Cukrárna Hraběnka Mirotice, inzertní magazín ZIP inzert a Reklamní agentura MiradiX.

 

Fakta z historie Vánoční prodejní výstavy

První Vánoční prodejní výstavu uspořádala KOČÍ a.s. v roce 2003. Přímým prodejem se tehdy vydělalo 19 tisíc korun. V úvodních třech ročnících byla navíc využívána také forma dražby.

Vloni začínala výstava 29. listopadu a trvala dvanáct dní. Tehdy se celkově prodaly výrobky za 35 417 korun a na dobrovolném vstupném se vybralo 2 840 korun.

Součet výdělků ze všech patnácti ročníků této akce byl i s dobrovolným vstupným a finančními dary 1 253 000 korun.

0
0

Diskuze k článku +

6. 11. 2018 (00:25)  –  Luděk Blaha

0
0

Když se blíží čas advetní, napadlo mě, že by se mohly vánoční trhy uspořádat na zrevitalizovaném, ale stále prázdnotou zejícím parkovišti v Truhlářské ulici na Jihu. Zima za dveřmi a kolaudace, zdá se, v nedohlednu. Vypadá to, že ten plac bude k dispozici případně i pro trhy velikonoční. Také nějaké soutěže by se tu mohly na Den dětí uspořádat. A kdyby se nakreslily lajny, i tři tenisové kurty by se tam vešly. Ať se těch pár let do slavnostního otevření smysluplně využije.
Jestli letos nasněží, bude na tom lučním parkovišti u Šarláku docela zajímavo.

Odpovědět

6. 11. 2018 (16:41)  –  Michaela Šťastná

0
0

Jestli si to dobře pamatuji, dokončení stavby – i s tou změnou před dokončením stavby, jako místo bezbarierového vstupu schody, zámková místo zatravňovací(vsakovací) dlažby – má termín snad den či dva před dnem štědrým? A co kluziště, když Šarlák okupují auta?

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.