Přihlášení

Věnujte, co vám přebývá…

11. 11. 2014 | Redakce PS | Diskuze (0) | Pro rodinu

EVA ZÁLUSKÁ, iniciátorka projektu

Zjistili jste, že vám děti přes léto vyrostly ze zimních bund? Nebo že už si nehrají s kostkami, je jim malá tříkolka a budou potřebovat větší boty? Můžete je věnovat dále díky projektu Sbírka pro potřebné. Bližší informace nám sdělila EVA ZÁLUSKÁ, iniciátorka projektu.

Věci mají sloužit a ne ležet ladem ve skříni! Jak vlastně iniciativa Sbírka pro potřebné v našem městě vznikla? Díky tomu, že máme čtyři malé děti (nejmladšímu je nyní půl roku), se již skoro deset let pohybuji mezi maminkami. S kamarádkami jsme si vzájemně různě půjčovaly a věnovaly dětské oblečení a časem nějak přirozeně vyplynulo, že věci chceme dávat i dál. V letech 2008-2013 jsme asi tak dvakrát do roka organizovaly sbírku pro Azylový dům pro matky s dětmi ve Veselíčku. Od roku 2012 intenzivněji spolupracujeme s brněnskou organizací Bakhita o.p.s., která pomáhá potřebným – především maminkám s dětmi v obtížné životní situaci.

Pro tuto společnost v současné době naplníme asi tak pětkrát do roka auto na odvoz. Líbí se mi, že tato organizace pomáhá nejen na materiální úrovni, ale snaží se pomáhat těmto maminkám, které jsou často po traumatické zkušenosti (např. domácí násilí), komplexně – psychologicky, případně terapeuticky, má kontakty na další organizace a odborníky.

Nyní přijímáme věci trvale. Zaměřujeme se na dětské a dámské oblečení, hračky, vybavení do kuchyně, vlastně vše, co potřebují děti a jejich maminky. Protože naše skladovací prostory jsou omezené, významně by nám pomohlo poslat věci do Brna přes někoho, kdo tam má cestu a má nevytížené auto.

Mám radost, že informace o naší iniciativě se šíří mezi kamarádkami kamarádek, mezi známými známých i díky tomuto článku. Na našich webových stránkách http://sbirkapropotrebne.webnode.cz/ se případní zájemci o darování věcí i jinou pomoc dozvědí konkrétní podrobnosti a kontakty. Srdečně děkujeme všem dárcům.

EVA ZÁLUSKÁ

Autorka je iniciátorkou projektu

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.