Přihlášení

Základní školy otevírají svá hřiště veřejnosti

1. 4. 2011 | Magdalena Myslivcová | Diskuze (0) | Pro rodinu

zdroj www.zsjanahusa.cz

Na základě požadavků veřejnosti i podnětů pracovní skupiny Za hřiště usilovalo město Písek delší dobu o zpřístupnění hřišť v areálech základních škol v Písku pro veřejnost. Postupně byly vyhodnoceny zkušenosti na ZŠ J.K. Tyla a nalezeno řešení provozu i v o ostatních areálech - ZŠ E.Beneše, ZŠ J.Husa a ZŠ T.G.Masaryka. Od jara 2011 bude možné hřiště využívat. Konkrétní podmínky provozu hřišť, ceníky, provozní doba a kontakty jednotlivých škol jsou připojeny v příloze, resp. vyvěšeny na www.mesto-pisek.cz.

Tisková zpráva č. 24 ze dne 31.03.2011
Informace o zpřístupňování hřišť v areálech základních škol

V souladu se strategií města Písku v oblasti mimoškolních volnočasových aktivit dětí a mládeže dochází s nastávajícím jarním obdobím k postupnému zpřístupňování hřišť v areálech základních škol v Písku pro širokou veřejnost. Bližší informace o využití těchto hřišť najdou případní zájemci i na webových stránkách města www.mesto-pisek.cz – organizace řízené městem, pronájem sportovišť. Informace jsou snadno dostupné i na webových stránkách jednotlivých škol. V průběhu letošního roku dojde tedy k zpřístupnění hřišť v základních školách kromě ZŠ Šobrova, kde hřiště není v odpovídajícím technickém stavu. Na toto hřiště město Písek žádalo o přidělení dotace na obnovu hřišť.

Vzhledem k tomu, že do úpravy hřišť v základních školách byly vloženy nemalé finanční prostředky, byla by určitě škoda, aby k jejich užívání docházelo pouze v rámci vyučování těchto základních škol. Tento krok města a základních škol přispívá k rozšíření nabídky volnočasových aktivit dětí a mládeže ve městě.

Roman Ondřich DiS. – tiskový mluvčí

Dokumenty k článku

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.