Přihlášení

Beseda o energetice se zástupci skupiny ČEZ

3. 11. 2019 | Ludmila Klavíková | Diskuze (0) | Školství

Ing. Jiří Skalička se svým kolegou ze skupiny ČEZ přednášel těsně před podzimními prázdninami pro žáky 2. ročníku písecké průmyslovky o energetice.

Beseda nás ujišťovala o tom, že elektřina nevzniká v zásuvce, a zábavnou formou nám přiblížila svět energetiky. Dozvěděli jsme se o všech typech elektráren, o jejich výhodách a nevýhodách jak v ČR, tak ve světě.  Bylo nám doporučeno, abychom si dali pozor na „fake news“, která nám média mohou
o energetice nabídnout (faktem ale zůstává, že ten, kdo jí více banánů, je radioaktivnější). Jelikož byli přednášející z ČEZu, tak nás informovali o bezpečnosti, funkci, ekologii a budoucnosti hlavně jaderné elektrárny, jakou je například Temelín.

Beseda byla díky ukázkám, soutěži a pokusům velmi interaktivní a zábavná. Nahlédli jsme tak do jednoho z mnoha oborů, ve kterých bychom se mohli jednou realizovat. Devíti z deseti tázaných účastníků se beseda líbila a mně samozřejmě taky především díky tomu, že jsme se objektivně dozvěděli fakta, která bychom o energetice měli vědět. Další takové a stejně přínosné akce se rádi zúčastníme i příště.

Lukáš Hubač, 2. ročník SPŠ a VOŠ Písek

 

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.