Přihlášení

Hrnečku, vař!

31. 10. 2022 | Miriam Sulková | Diskuze (0) | Školství

Znáte tu pohádku o kouzelném bezedném hrnečku? Tak takové dva hrnce kaše uvařili žáci školního parlamentu ZŠ Cesta. A aby krupičná a ovesná kaše ještě lépe chutnala, přinesli spolužáci z různých tříd dobrůtky na posypání (skořici, kakao, oříšky, ovoce, čokoládu, rozinky …). Vařili jsme pro Mary´s Meals – hnutí, které přináší naději více než 64 milionům hladovějících dětí. Aby přežily, musí pracovat nebo žebrat a nechodí do školy.

Stačí málo:  zajistit dětem v místě jejich vzdělávání jedno hodnotné jídlo denně

a přivést tak hladovějící děti do školních tříd, kde získají vědomosti.

Ty jim v budoucnu mohou pomoci vymanit se z chudoby.

Se svou akcí Hrnečku, vař! se parlament připojil k pravidelné oblíbené snídani ve škole. To se ráno v tělocvičně sejdou rodiče, učitelé, žáci … mnozí z nich připraví na stoly různé dobroty, pije se káva a konverzuje se. Na závěr si společně zazpíváme nebo posloucháme moudré slovo z Bible.

A jaké jsou dojmy členů žákovského parlamentu?

  • Nejlepším zážitkem byla spolupráce při celé akci. Rodiče i žáci měli chuť přispět na pomoc dětem. Líbila se mi i chuť parlamenťáků být na každém stanovišti užitečný.. Všichni věděli, co mají dělat. Zapojila jsem se vařením kaše a doufala, že se povede (Majda si naštěstí přečetla návod J)
  • Nejlepším zážitkem bylo pozorovat, jak dětem i rodičům chutná kaše a jak se nám postupně zaplňuje kasička. Líbila se mi ochota lidí přispět na děti v Africe a také dobrá nálada, která během akce panovala. Já jsem vysvětloval, provázel akcí, rozdával propagační materiály.
  • Líbilo se mi připravovat kaši. Měla jsem radost z toho, když někdo dal příspěvek nebo když si vzal knihu (Bouda, která krmí milion dětí).
  • Mně se líbilo vaření kaše. Mohla jsem míchat, sypat, rozehřívat máslo atd. Mohla jsem být užitečná. Mám dobrý pocit z toho, že pomůžu nasytit několik dětí v Africe.
  • Nej zážitek byla modrá trička Mary´s Meals. Přispěl jsem do kasičky a podporoval reklamu.
  • Lidé věděli, na co dávají peníze. Fajn bylo sledovat, jak knížka po knížce mizí.

Je povzbuzující, když vidíte, že děláte užitečnou věc a ještě přitom poznáte více spolužáky a nové lidi … i sami sebe. Tak zase příště, Mary.

                                                                                                                                                                                 Mgr. Jana Slavíková

 

Fotogalerie k článku


0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.