Přihlášení

Lyžařský kurz Nové Hutě – horská chata KODREA aneb Jak jsme byli na Aljašce

24. 1. 2019 | Miriam Sulková | Diskuze (0) | Školství

Vánice, vichr, hodně sněhu … to byl letošní lyžák pro 3. 4. a 5. třídu. Ráno program většinou na sjezdovce, odpoledne jak kdo chtěl – na běžkách, na sjezdovkách, na bobech nebo stavění iglú. Večer jsme si hráli na zlatokopy na Aljašce. A před spaním si četli Bílého tesáka od Jacka Londona.

 

 

Zeptali jsme se dětí, co se jim nejvíc na lyžáku líbilo…

 

  Na běžkách … a taky večeře a oběd…

  Že jsme tam mohli být, že jsme mohli lyžovat (slalom), že jsem mohla být na pokoji s Anetkou a Péťou … hry, bál, bobování, běžkování … a že jsme paní učitelky a pana ředitele koulovali…

  Lyže, protože jsem jezdil rychle.

  Cukrárna na běžkách, zkratka pana ředitele, dlouhá tatrapoma…

  Propichování balónku vidličkou, naučil jsem se bang… líbila se mi slovíčka po třídách, lyžování, bobování do stromu. A dobré jídlo.

  Měli jsme ulovit a zabít zvěř. Každý z družstva měl 1 míček. Na zemi byl kruh a v něm papírky se jmény zvířat (medvěd, vlk, liška …). Házeli jsme míčky na zvěř. Poslední večer jsme se učili country tanec.

  Nejvíc se mi líbilo, jak jsme šli s panem ředitelem na hřiště a potom hned do restaurace U Studeného potoka. A pak na louku hrát zimní hry. Líbily se mi 2 večerní programy. Jak nás paní učitelka Klímová učila tanec, který se tančil na Aljašce. A druhý večerní program – bojovka na Huntera a jeho pomocníky. Taky mi chutnala všechna jídla, i když byla s masem.

  Píchání do srdce medvěda, závod ve slalomu, koulování paní učitelky …

Zapsala Mgr. Jana Slavíková

Fotogalerie k článku


0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.