Přihlášení

Maraton pro Charitu na ZŠ E. Beneše

4. 5. 2015 | Zbyněk Konvička | Diskuze (0) | Školství

ilustrační foto

Ve čtvrtek 7. května od 14 hodin se na hřišti ZŠ Edvarda Beneše uskuteční první ročník charitativního „maratonu“. Nápad na tuto akci si pedagogové a žáci „Benešovky“ přivezli ze ZŠ TGM v Blatné, kde byl žákovský parlament ZŠ E. Beneše na zkušené. Masařky, jak si blatenský žákovský parlament říká, pořádají „Plyšový maraton“ pro dětské azylové domy. ZŠ. E. Beneše se rozhodl letos podpořit přímo Charitu, která se potýká s nedostatkem trvanlivých potravin pro své klienty.

Jaký je koncept celé akce? Zúčastnit se může každý, kdo bude mít chuť udělat dobrý skutek a zároveň něco pro své zdraví. Startovné je trvanlivá masová konzerva a každý, kdo se zapíše a konzervu odevzdá, uběhne (nebo ujde) alespoň 150 m (tj. jeden okruh). Uběhnuté vzdálenosti se nakonec sečtou a dohromady by měly dát maratonských 42 km.

A jaký je harmonogram? Zahájení akce bude ve 14 hodin, ve 14.15 hodin bude startovat skupina nejmenších (1. třída a mladší), ve 14.30 pak 2. a 3. třída, ve 14.45 to bude 4. a 5. třída, v 15.10 startuje 6. a 7. třída a v 15.30 nakonec 8. a 9. třída a dospělí. Pro každou skupinu je orientačně připraven i počet metrů, které by měli uběhnout, ale samozřejmě je na každém, jak se kdo bude cítit. Zatím je předběžně zapsaných asi 70 běžců, na „Benešovce“ však věří, že sportovních nadšenců s dobrým srdcem bude nakonec daleko víc.

Lucie Zemanová, Zbyněk Konvička

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.