Přihlášení

Pomáhat má smysl! "Zakladačem šikmého proužku"

3. 4. 2020 | Ludmila Klavíková | Diskuze (0) | Školství

Děkujeme Josefu Vonáškovi, našemu studentovi písecké Vyšší odborné školy, který není k dnešní situaci netečný a snaží se pomoci, kde se dá.

"Jak začal pronikat COVID-19 do zemí EU, začaly švadlenky šít roušky. Hledaly, co by jim usnadnilo práci v zakládání proužků. A tak 3D tiskaři navrhli různé zakladače šikmého proužku, který měl za úkol švadlenkám šití usnadnit.
Jelikož mé okolí začalo v hojném počtu šít roušky, tak jsem hledal, jak bych využil potenciál svých 3D tiskáren. Nejdříve jsem zkoušel, zda má cenu tisknout 3D roušky, ale po vyzkoušení jsem tuto možnost zavrhl. Poté mě bylo kamarády doporučeno tisknout již zmíněné zakladače. Vytiskl jsem pár ze svých zásob materiálů a nabídl je na Facebookové skupině lidí ze Strakonic. Poptávka po zakladačích byla obrovská, takže jsem musel vyhledat pomoc dalších 3D tiskařů, abych to vůbec zvládl.
Zpočátku jsem si domlouval setkání s lidmi, což ale bylo nebezpečné, protože člověk neví, kdo je v dnešní době nakažený. Tak nás s kolegou napadlo, že bychom mohli dojednat s městem Strakonice odběrové místo. Město nám vyšlo vstříc, tak jsem natiskl okolo 65 kusů a dovezl jsem je na stanici městské policie. A opravdu mnoha lidem jsme tím udělali radost!
I když neumíme šít, tak se vždycky najde něco, s čím můžeme komunitě pomoct. Ať už 3D tiskem či nákupy seniorům. Pomáhat má zkrátka smysl!

Josef Vonášek, student VOŠ na Střední průmyslové škole a Vyšší odborné škole Písek

 

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.