Přihlášení

Ti nejlepší

17. 6. 2024 | Miriam Sulková | Diskuze (0) | Školství

Dne 12.6. jsem se jako úspěšná žákyně Základní školy Cesta zúčastnila tradičního předávání cen, tentokrát v píseckém kostele Nejsvětější Trojice. Ze školy jsme vyrazili v pěti lidech – čtyři žáci a dvě učitelky. Uspěli jsme ve sportu, zdravotní i literární soutěži.

         Už od příchodu ke svaté Trojici ze mě spadla veškerá tréma, kterou jsem od rána trpěla. Když jsem viděla, kolik dětí tam už touhle dobou čeká a jsou nervóznější než já, ulevilo se mi, že nejsem sama.

         Celá naše skupinka seděla ve druhé, známé jako taktické, řadě, a tím pádem měla perfektní výhled na veškeré dění. Nejsem si jistá, která ze škol přišla na řadu jako první. Pamatuji si zvláště horlivý potlesk při každém vysloveném jménu a úsměvy na tvářích. Každý žák, kterému bylo gratulováno, dostal dárek v podobně psacího pera s náplněmi od značky Pilot, poukaz do kina v hodnotě 120 korun a barevné flešky do počítače. Pro mě jako osobu, jež nečekala, že vůbec něco dostane, to bylo milé překvapení.

         Akce se z mého pohledu velmi vydařila. Vyslechla jsem si mnoho jmen úspěšných, a kdo ví, možná v budoucnu i slavných lidí, a sama jsem na jejich místě, kde mi gratuloval starosta, nakonec stála. Nápad na takové setkání mi přijde od vedení města jako velmi milé a pozorné gesto. Bohužel nemohu doufat, že se takové akce ještě někdy zúčastním, ačkoliv by to bylo milé. Jdu studovat do jiného města. Přesto doufám, že v této tradici bude město pokračovat.

         Na závěr bych ještě jednou ráda poděkovala za možnost zúčastnit se a podat ruku samotnému starostovi, panu Michalu Čapkovi.

 

Kateřina Horenská, žákyně 9. třídy ZŠ Cesta, vítězka celorepublikové literární soutěže kriminálních povídek Kriminacht

 

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.