Přihlášení

Tomáš Pícha ze SPŠ a VOŠ Písek uspěl v krajské soutěži s modelem startovacích hodin

17. 5. 2015 | Ludmila Klavíková | Diskuze (0) | Školství

Skvělé 3. místo v krajském kole Středoškolské odborné činnosti patří Tomáši Píchovi s modelem startovacích hodin

Krajské kolo soutěže SOČ se konalo koncem dubna v Domě dětí a mládeže v Českých Budějovicích v objektu někdejší Hardtmuthovy vily. Díky tomu, že jsem se ve školním kole SOČ umístil na prvním místě společně se svým spolužákem Josefem Houzarem, byl jsem za náš „vítězný tým“ vyslán do vyššího krajského kola.
Zahájení proběhlo v 8:00 hodin a poté, co jsem se setkal s ostatními soutěžícími, mi bylo jasné, že konkurence bude opravdu silná. Soutěžil jsem v oboru elektrotechnika, elektronika a telekomunikace. Můj soutěžní výtvor představoval model startovacích hodin, pod kterým si zjednodušeně můžete představit větší stopky. Se svou prací jsem šel na řadu jako první, takže ani nebyl čas na nervozitu. Po patnáctiminutové prezentaci a zodpovězení dotazů porotě a publiku jsem vyslechl prezentace dalších šesti účastníků soutěže. Jednalo se o různorodé práce, neboť i složení lidí bylo různé. Někteří soutěžící byli zkušení technici a jiní byli studenti gymnázií.
 Přibližně kolem dvanácté hodiny už byly výsledky jasné, umístil jsem se na třetí pozici. Místo přede mnou získal Karel Chytra se zařízením ovládajícím pohybové funkce (například automatické otvírání a zavírání dveří), první místo obsadil Lukáš Mertlík s DMX spínači, které užívá ke spínání jevištní techniky, převážně světel.
Z účasti v soutěži jsem nadšený. Nasbíral jsem nové zkušenosti, seznámil se s odborníky v porotě, ale i se svými vrstevníky, kteří sdílejí stejnou zálibu v elektrotechnice.
Tomáš Pícha, třída A4.E, obor Elektrotechnika 

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.