Přihlášení

Unavený učitel, otrávení žáci. Zkusme to měnit – pozvánka na besedu ve Strakonicích

12. 6. 2023 | Zbyněk Konvička | Diskuze (1) | Školství

STRAKONICE – Jaký úkol mají ve školském systému pedagog, ředitel, zřizovatel, žák a rodič? Proč je pro všechny strany někdy těžké se domluvit? Jak je chápán význam slova respekt ve školství? Za kým může dítě přijít, když má pocit, že ho nikdo nevyslyší? Na koho se mohou obracet rodiče? Proč a z čeho jsou učitelé unavení? Jaké, by mělo být školství budoucnosti a k jakým ideálům by mělo směřovat?

Na tyto otázky budeme hledat odpovědi při veřejné debatě nazvané Současné školství a škola budoucnosti. Setkání se bude konat 21. června od 18 hodin v budově Domu dětí a mládeže ve Strakonicích, v ulici Na Ohradě. Srdečně vás zve nezávislá platforma Prácheňský TAM-TAM a skupina Spolulidi.

Hosty setkání budou: Tomáš Feřtek, dramaturg, scénárista a publicista, který se věnuje zejména vzdělávání, je zakladatelem informačního centra o vzdělávání Eduin, Lenka Kozlová, bývalá poslankyně Parlamentu České republiky a členka Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu, 30 let působila na různých pozicích ve výchovných zařízeních, Jana Rohová, učitelka s dlouholetou praxí, která stále používá moderní metody vzdělávání tak, aby děti do školy chodily rády. V semifinále soutěže Global Teacher Prize Czech Republic 2020 se dostala mezi 33 nejlepších učitelů v Česku; Martin Chvosta, zakladatel lesní svobodné školy a propagátor svobodného vzdělávání.

Na setkání jsou vítáni pedagogové, rodinní příslušníci i žáci. Všichni mohou také přispět svými zkušenostmi ze školních lavic. S sebou si přibalte dobrou náladu, neboť se vydáme na společnou cestu hledání toho nejlepšího pro naše děti. Právě ony budou tvořit i naši budoucnost, a proto jde především o ně. Těšíme se na vás.

za Prácheňský TAM-TAM
Zbyněk Konvička

0
0

Diskuze k článku +

12. 6. 2023 (14:12)  –  Luděk Blaha

0
0

Jediná smysluplná změna vedoucí ke kvalitě vzdělávání a tedy kvalitě vzdělání je zrušení neustálého přezkušování žáků, zrušení soustavného dozírání nad žáky a především pak zrušení povinného docházení žáků do školy.
Mimo to má každý člověk právo být nevzdělaný stejně, jako má právo být nemocný, nemajetný a nezaměstnaný.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.