Přihlášení

Ve školce v mlhovišti

22. 6. 2019 | Hanka Šefránková | Diskuze (0) | Školství

V letošním školním roce jsme s předškolními kluby NADĚJE navázanou spolupráci s 3.mateřskou školkou prohloubili poprvé adaptačním dnem. Počasí nám přálo a tak děti v doprovodu lektorek navštívily školku v Pražské ulici.

Příchod do školky byl spojen se společným odchodem se třídou na zahradu. Zde si děti z NADĚJE odložily bezpečnostní vestičky a batohy, seznámily se s paní učitelkami a dětmi.  O chvíli později jsme se s vedoucí paní učitelkou Naďou Hovorkovou odebrali do budovy mateřské školy. Paní učitelka děti postupně provedla celou školkou, seznámila je s prostředím tříd, jídelen, šaten, ložnic a toalet. Dětem vysvětlila pravidla rozdělování do tříd dle věku a řekla každému dítěti, které bylo v této školce u zápisu, kde je jeho třída, jak se jmenuje (Berušky, Sluníčka, Rybičky, Včeličky a Kytičky) a odpověděla na dotazy dětí i lektorek. Tato školka je dost specifická pro své prostory a paní učitelky i děti mají jistě dost práce s nácvikem pohybu po školce při příchodu nových dětí.  Po prohlídce školky jsme se vrátili na nádhernou zahradu, kde se děti zapojily do aktivit s míčem, přeskakování překážek, pobytu na prolézačkách, houpačkách, pískovišti, jezdily na kolech, hádaly hádanky. Děti i paní učitelky se vzájemně poznávaly, vyměňovaly si zkušenosti z praxe, které obě strany obohatily o nové poznatky.

Nádherné počasí umožnilo všem dětem využít mlhoviště. Výskaly, probíhaly kapkami a moc si to užívaly. Některé děti společně komunikovaly, povídaly si nebo si společně jen hrály.  

Před odchodem na oběd děti společně uklidily hračky, bábovky, míče, kola a ostatní pomůcky. Dětem z NADĚJE se ve školce moc líbilo, děkujeme všem dětem a jejich paní učitelkám za nádherné dopoledne ve školce a těšíme se na další spolupráci.

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.