Přihlášení

Zábavná hodina matematiky

1. 3. 2019 | Svazek obcí regionu Písecko | Diskuze (3) | Školství

Ve středu 20. února 2019 se v ZŠ T. Šobra sešlo dvacet matikářů ze sedmi škol z Písecka, aby se naučili, jak žákům zatraktivnit hodiny matematiky. Jak aktivně zapojit všechny děti ve třídě? Musejí ti rychlejší „za odměnu“ jen dostávat příklady navíc? Jak se nenápadně naučit intervaly, prostorovou orientaci, geometrii, logiku? Malý i velký počtář jistě ocení, když si bude moci v hodině vyzkoušet zábavné hlavolamy, využije různé matematické úkony při hrách a soutěžích a ani nezpozoruje, že právě delší dobu aktivně počítal.

Jak na to, to si matikáři vyzkoušeli s lektorem Mgr. Janem Vodičkou a nakonec neodolali, a každý si zakoupil nějaké hry i pro své potřeby. Nápadů na podobné akce mají členové pracovní skupiny pro matematickou gramotnost ještě spoustu a doufáme, že se mnohé podaří v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání na Písecku II, realizovaného Svazkem obcí regionu Písecko, během čtyřech let jeho trvání uskutečnit.

0
0

Diskuze k článku +

1. 3. 2019 (23:26)  –  Luděk Blaha

0
0

"aby se naučili, jak žákům zatraktivnit hodiny matematiky"

Mám tomu rozumět tak, že jen dvacet učitelů matematiky ze sedmi škol Písecka to doposud neumí?
To by nebyl zase až tak nedobrý stav. Být ale mezi těmi dvaceti, možná bych si příště svoji dobrovolnou účast na takové doučovací akci rozmyslel.
V každém případě by se Svazek obcí regionu Písecko mohl naučit podepisovat se pod články občanským jménem.

Odpovědět

21. 3. 2019 (18:32)  –  Jan Harcuba

0
0

Vážený pane Blaho,
(mimochodem jste ten pan učitel Blaha, který se se mnou v době mého studia na Gymnáziu schválně ZAMKL v učebně výpočetní techniky?)
nechápu, proč máte potřebu takto ironicky kritizovat snahu učitelů o zlepšení vyučování. Vy jste se snad narodil dokonalý a nikdy jste nepotřeboval jakékoliv školení, na vše jste si přišel sám a Vaše práce byla jen perfektní? Pokud ano, gratuluji. Jinak si to totiž nedovedu vysvětlit. Pokud se učitel vzdělává a snaží se udělat mnohé pro to, aby jeho hodiny byly zajímavější, co je na tom do háje negativního?
Nebo se Vaše kritika týká projektu a Svazku obcí regionu Písecko? Pak ovšem kritizujte spolek a ne zapojené učitele.
Děkuji.
(Mimochodem abych předešel nedorozuměním – účastníkem zmíněného školení jsem nebyl ale někteří mí přátelé a kolegové ano, a proto beru Váš komentář osobně jako jejich urážku.)
JH

Odpovědět

21. 3. 2019 (19:49)  –  Luděk Blaha

0
0

Nejspíš jsem se vyjádřil ale doopravdy hodně špatně.
To se lidem nedostatečně humanitně vzdělaným stává.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.