Přihlášení

Základní škola Cesta slavila 10 let

14. 6. 2024 | Miriam Sulková | Diskuze (0) | Školství

Když je človíčkovi 10 let, prožívá, z pohledu psychologů, stabilní období. A když je 10 let základní škole, už se může kurážně ohlédnout a hodnotit. Z 31 zvídavých žáků se škola rozrostla na 144 zvídavých žáků, nyní máme 2 budovy a budeme stavět další, učitelé se již nevejdou do sborovny, ale je jim spolu docela dobře … Prožíváme stabilní období. Ale důležité je mít stále nové cíle. A k tomu Cesta, název naší školy, úplně vybízí. Nemůžeme vědět, kolik zatáček a jaká úskalí nás čekají, ale světlem na cestě je nám Boží slovo.

A jaké byly 10. narozeniny? Všichni jsme se na ně připravovali několik týdnů předem. Organizace a nácvik programu, vymýšlení her, tvorba almanachu školy, pozvánek, plánování pohoštění a pak jeho příprava …

                A konečně tu byla neděle 2. června – den slavení. Rodiče, žáci a další přátelé školy si mohli vybrat z bohatého programu, který probíhal od rána do pozdního odpoledne. Začínali jsme ranní bohoslužbou, na které se podílela škola ranním slovíčkem i programem pro malé děti, písně chval připravili učitelé, Elenka tančila, kazatel sboru se s přítomnými podělil o Boží moudrost. Celé slavnostní shromáždění bylo svědectvím o tom, že škola je se svým zřizovatelem, sborem CB Elim, živě propojena a že jsme si vzájemně požehnáním.

                Kolem oběda přicházeli další hosté a gratulanti. Mohli se občerstvit dobrým jídlem, popovídat si na chodbách či před školou…  Bylo hezké vidět, jak se rodiče zapojují se svými dětmi do her. Venku před školou se točila limonáda, všude hojnost upečených koláčů a buchet či talířů obložených zeleninou a sýry. Na výstavě králíků se potěšili i milovníci zvířátek. Kolem druhé hodiny nás vyhnala prudká bouřka. Program pokračoval v tělocvičně. Byly chvíle vážnější a byla legrace. Znovu zazněly písničky, děti ze školního kroužku tančily a hrály divadlo – Malého prince. Popřát zdar naší Cestě přišel i pan starosta s místostarostou, požehnal jí kazatel CB, Tyršova ul.. Krájely se dorty a pokračovala spontánní zábava a rozhovory.

                Děkujeme všem, kteří s námi – učiteli, žáky a rodiči – přišli oslavit 10. narozeniny a popřát naší Cestě další šťastné kilometry.

Mgr. Jana Slavíková

 

Fotogalerie k článku


0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.