Přihlášení

ZŠ Cesta na Prácheňských přeborech

9. 5. 2018 | Miriam Sulková | Diskuze (0) | Školství

Ve čtvrtek 3. května se žáci naší školy zúčastnili druhého ročníku Prácheňských přeborů, které se konaly na motokárovém okruhu na Hradišti. Za krásného, slunného počasí mohli změřit své síly se žáky dalších píseckých základních škol v mnoha různých disciplínách.

Jedna část dne patřila cyklistickému závodu, kde každý žák soutěžil individuálně; ve druhé se pak navazovalo na tradici branných cvičení, takže si děti v týmech mohly vyzkoušet například střelbu ze vzduchovky, hod granátem, ale také orientaci v mapě či řešení krizových situací, jako je dopravní nehoda či evakuace. Školáci se při vypracovávání úkolů na jednotlivých stanovištích setkávali s příslušníky české armády či policie.

Někteří ze žáků ZŠ Cesta oceňovali zábavnost programu a samozřejmě i možnost užít si dopoledne mimo školní lavice. „Na Prácheňských přeborech se mi líbilo, bylo tam sice moc dětí, ale dozvěděla jsem se nové věci,“ zareagovala například jedna ze žákyň 6. třídy. Její spolužačka pak akci okomentovala slovy: „Sice zrovna naše družstvo nevyhrálo, ale i tak to bylo super.“

Celkově si však naše škola vedla výborně. V branné části se žáci páté třídy v kategorii mladších žáků umístili na prvním místě a deváťáci ve své kategorii získali druhé místo. V cyklistických závodech se nám podařilo získat celkem 13 medailí.

 Všem účastníkům gratulujeme a zaslouží si pochvalu.

 

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.