Přihlášení

Komunální volby – na každém hlasu záleží

12. 9. 2022 | Zdenka Staňková | Diskuze (8) | Vaše názory

Je období krátce před komunálními volbami. Již na jaře předpokládalo mnoho lidí, že téma ,,bazén'' bude rozhodující v boji o radnici. Všichni občané vědí, jak to dopadlo, že výběrové řízení bylo zrušeno. V celém tom nesedí jedna věc: stání dotace není nikdy předem přislíbená. Vypracuje se žádost a čeká se, jak to dopadne, která žádost postoupí a která následně dostane podporu a kolik Kč podpora vůbec bude.

K tomu ještě příspěvek Facebooku jednoho politika, který se též uchází o přízeň voličů –bylo to právě k bazénu:

Takovéto subjekty/pozn. myšleno občany/ absolutně nemají hlasovat o veřejných prostředcích! Jejich rozhodnutí by mělo být maximálně v takové rovině, zda si koupí chleba nebo rohlíky.

Chápeme to tak že bychom politiky měli zvolit, ale o všem by rozhodovali oni. Uvědomují si, že městské peníze nejsou jejich, ale občanů města? A také je zvláštní, že zvolení zástupci naráz rozumí všemu ve všech oblastech a myslí si, že je neomylný.

Další téma jsou dětská hřiště a především dopravní hřiště. Nevěřím, že město mělo zájem odkoupit již před 6-ti lety DH. Proč by to dělalo, když ještě před cca 4 roky fungovalo po celé dny. Dopoledne v rámci dopravní výchovy měly přednost školy, odpoledne využívali rodiny s dětmi. Hřiště žilo. Od jara 2021 jsem se snažila získat informace od OV Sv.Václav, protože bylo divné, že se nic neřeší. Nerozumím tomu, že se něco, co funguje nechá totálně zchátrat. Najednou nebyla dopravní výchova dětí důležitá? Všichni ví, jak je to s dnešním provozem. Proč se město nepokusilo aspoň o pronájem DH? Obrátila jsem se i na Automotoklub ČR, bylo mi sděleno, že dne 12.10.2021 rozhodlo prezidium AMK ČR o zrušení AMK Stanislava Maliny Písek a že tyto informace poskytli i zástupcům města. Z tohoto pohledu mi nepřijdou informace v médiích ze strany města relevantní.

Výsledek – máme Lávku Dagmar Šimkové, nad ní zchátralou vilu Marta, kterou sliboval majitel na jaře 2020 konečně rekonstruovat, a vedle lávky zchátralý areál a dopravní hřiště.

Témat k diskusi je mnohem víc. Z příjemné a útulné turistické chaty Živec máme studený strohý penzion. Ano, rekonstrukce byla třeba, ale neznám nikoho, komu se výsledek líbí. Za velké peníze je zrekonstruovaný lyžařský svah, pro kterého se hledá nájemce. Přitom všichni vědí, že v nadmořské výšce města nelze očekávat dostatek sněhu. A návrh, že by ho mohly mít na starosti městské služby = zase peníze města a údržbu.

A také spoustu slibovaných věcí nemáme, i když se o nich dlouhé roky mluví…

Občané města Písek, jděte k volbám a dobře si rozmyslete, komu dáte hlas. Nehleďte jen na známá jména nebo aspoň, které jste někdy slyšeli, nehleďte na známé tváře nebo na tituly. Zamyslete se nad tím, co Vám kdo z kandidátů nabízí a zda chce opravdu pracovat pro lidi a zda si i obyčejných lidí váží. Vybírejte pečlivě. Je to na každém z Vás!

 


 

0
0

Diskuze k článku +

16. 9. 2022 (13:49)  –  Lenka Nádějová

0
0

Naprosto souhlasím. Rozmyslete se, a hlavně – vzpomeňte si… Nezájem, pohrdání názory občanů – běžný trend na písecké radnici. Slyšela jsem názor, že prý je lepší volit ty osvědčené, je dobré volit ty, kteří v tom „umějí chodit“. Bohužel, jak se zdá, umí to až moc. Lži i na ZM, arogance – vše běžné, bohužel včetně vyšších úředníků Města – ti se jeví jako další zásadní problém pro fungování úřadů – pro občany města, kterými jsou placeni.
Nesmyslné náklady do lyžařského svahu atd., do kterého se nasypalo neuvěřitelné „salámovou metodou“ (kandidátka na starostku P. Trambová je angažovaným představitelem této zajímavé politiky), není to nejhorší plýtvání prostředky Města. S majetkem města je dlouhodobě nakládáno tak, jako by je valná část zastupitelů, zejména dnešní „utajené“ Rady města, vnímala jako vlastní léno, nebo osobní dárek k Mikuláši, nikoliv majetek občanů města.
Pozemky v průmyslové zóně se stále prodávají od 180 do 300 Kč / m2. Jedná se o zemědělskou půdu či ochrannou zeleň! Vtipnou výjimku tvoří firma BaK, která koupila pozemky – dle smlouvy z roku 2005 (starosta L. Průša) za cca 17 Kč / m2 – s provozy, administrativními budovami, parkovišti, ubytovnami, aniž plnila základní podmínky smlouvy. Zde je vhodné připomenout i demagogii p. Veselého a jeho radobyodborné rozklady o průmyslové zóně Písek (největší v Jihočeském kraji, je další velké dobro pro písecké občany…?)
Poslední prodej, cca 25 000 m2, v těsné blízkosti obytných částí města ¬- firma Tommi, vlastník od 2019: Griogory Tiratenko, Ruská fedarace, Moskva. Pozemky prodány (2022) opět za 300,- Kč/ m2 . Jedná se o ornou půdu a květnaté louky, v blízkosti rybníků s ornitologicky velmi cennými stanovišti. (Bez zájmu příslušných odborů). Na dalších pozemcích (2019-2020) ZM většinou hlasů odhlasovalo stavbu galvanovny. Opozice tyto plány bohužel opět nepřehlasovala (Piráti – p. Brož, p. Soumar, p. Horák a členové, za jiné strany p. Nebes a několik dalších „slušných“).
Co víc dodat: Snad jen výroky opět kandidujícího J. Hořánka z roku 2017 (jednalo se o masivní rozšíření průmyslové zóny, která v dnešních dnech už rozšířena bohužel navzdory protestům byla
… „pozemky prodáme, kde budou bydlet (míněno zahračniční dělníci) nás nezajímá, vidíme, kam směřuje vývoj plaveckého bazénu, každý milionek dobrý“ ….
Podobní kandidují znovu a ani se nestydí. Na to, kam směřuje vývoj (nejen) plaveckého bazénu v Písku pod touto „vrchností“ si každý odpoví sám. Vhodná jsou dvě ryze česká slova.
Vážení spoluobčané, važte dobře při těchto volbách.

Lenka Nádějová

Odpovědět

16. 9. 2022 (15:49)  –  Luděk Blaha

0
0

Když ony se ty volby mnohdy berou jako fotbalový zápas… Hlavně aby vyhráli ti "naši", a to za jakoukoli cenu.
A nebo se pojímají jako "zlatý slavík"… Tipuje se, kdo by asi tak mohl nejspíš vyhrát, aniž by se volební program alespoň prolistoval. Proč taky. Všem jde především o blaho občanů, přecééé!
Kdyby na to přišlo, bez ohledu na to, jestli jde o volby obecní, krajské, nebo sněmovní, získala by moje nemalé sympatie strana nebo hnutí, která by NEměla školství jako svoji prioritu ze všech priorit tu úplně nejvíc nejprioritovatější. Jakože ukazatel pravdomluvnosti nezanedbatelné výpovědní hodnoty. A pak… necítil bych se opět obelhaný.
"Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat."

Odpovědět

16. 9. 2022 (17:04)  –  Michaela Šťastná

0
0

Souhlasím s příspěvkem doslova a do písmene, jen bych dodala apel pro ty z vás, kteří si o volbách jen čtou a volit nechtějí jít.
Pokud to tak necítíte, volit nechoďte dál, ale potom raději k životu ve městě mlčte. Ti z vás, kdo nejsou se vším spokojeni, věnujte volbám trochu času. Třeba vám to ušetří čas a nervy v příštích letech, to za to stojí.

Odpovědět

16. 9. 2022 (17:07)  –  Michaela Šťastná

0
0

"Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat."

Neztrácím naději, že už letos to nemusí být pravda (i když to tak dle aktuálních slibů leckdy je).

Odpovědět

16. 9. 2022 (18:52)  –  Luděk Blaha

0
0

"Neztrácím naději…"

Naděje prý umírá poslední. To je ovšem poněkud depresivní sdělení. Předpokládá totiž, že nakonec umřou ale úplně všichni, včetně té naděje.
Když oni by všichni ty sliby tuze rádi plnili a splnili, ale vždycky jim do toho přijde nějaká nepřízeň… nekonstuktivní opozice, nanicovaté koalice z nouze, povodně, sucha, mikroplasty, makroekonomické ukazatele, pandemie, inflace, energerické krize, speciální vojenské operace a vůbec spiknutí všeho druhu.

Odpovědět

16. 9. 2022 (21:17)  –  Michaela Šťastná

0
0

Jistě, umírání naděje raději ani nevzpomínám, raději ji chci vlastnit a případně ztratit, jsem už holt taková … jinačí.
Ach ano, nebýt všech těch okolností, to bychom čubrněli, co se za čtyři roky dá stihnout. A došlo by nám, že to co nyní slibují vlastně celou tu dobu chtěli dělat přece, ovšem nebýt oněch okolností.
A jejich kritici, kdyby používali jen konstruktivní kritiku, taky by jim šla práce lépe od ruky, ale ani ti kritici tou kritikou nepomáhali a taky je brzdili.

Odpovědět

17. 9. 2022 (08:30)  –  Lenka Nádějová

0
0

Oprava textu – upřesnění: NĚKTĚRÝCH vyšších úředníků města.

Odpovědět

17. 9. 2022 (12:31)  –  Michaela Šťastná

0
0

Já s celým komentářem souhlasím i po opravě, setkala jsem se i s takovými řadovými úředníky, resp. s jejich přístupem. Je to kus od kusu a přístupu, jaký si nastaví k občanovi.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.