Přihlášení

Nezvládnutá městská slavnost

12. 6. 2022 | Zdenka Staňková | Diskuze (2) | Vaše názory

Po dlouhé době byla plánovaná s velkým předstihem městská slavnost ,,Dotkni se Písku‘‘. I když byla dlouhá pauza, pořadatelé musí mít zkušenosti z let minulých. Možná, že se pořadatelé pochválí, ale měli by znát názor návštěvníků. Fakt se to nepovedlo! Hlavním tahákem celé akce měl být koncert zpěvačky Petry Janů. Na ten se lidi hodně těšili, ale… Mnozí znechuceně po několika písničkách odešli.

Prostor v Palackého sadech byl zcela nevyhovující na tak velkou akci. Nebylo doslova kam si stoupnout. Prostranství před pódiem je malé  o sobě, a když někdo umožnil zastavit velkou část plochy různými stánky s občerstvením, ke kterým se skoro nedalo dostat,, neměli návštěvníci možnost zpěvačku ani zahlédnout. Dívat se skulinou na plátno, to nebylo stejné jako vidět kapelu v reálu. Navíc velice špatně ozvučené, nebylo rozumět skoro nic. Pokud by si člověk pustil koncert v TV, měl by to aspoň v dobré kvalitě.
Právě díky zkušenostem z minulých let musí pořadatelé počítat s velkým počtem zájemců o akci. Vždy bývalo zaplněné Velké náměstí cca ze ¾. Proč se tedy letos neuskutečnil program tam, kde je nevíc místa.
A hlavně utrpěly Palackého sady, na tolik lidí nejsou nastavené. Paní Šťastná na ničení parku již upozorňuje opakovaně. 
A další věc, co zarazila mnohé, bylo obrovské množství, především plastového odpadu, které se za ty dva dny vyprodukovalo. Na Pivní slavnosti nebyl problém zajistit vratné poháry. Proč na městskou slavnost nebyla stejná podmínka?
 
 
Za velkou skupinu návštětvníků městské slavnosti
 
Zdenka Staňková
0
0

Diskuze k článku +

13. 6. 2022 (00:28)  –  Michaela Šťastná

0
0

Ačkoliv se aktivně Slavností dlouhodobě nezúčastňuji jako konzument, nejsem překvapena nespokojeností těch, kteří se letos rozhodli si najít v programu to "svoje". Jak se dalo čekat, Palackého sady nejsou vhodným místem pro pořádání žádné z akcí, které jsou sem neustále umísťovány.

Rekonstrukce letního kina, nebo snížení rozpočtu na program nemají být důvodem pro to, aby se centrálním místem pro slavnosti staly Palackého sady. Co se ušetřilo na programu, vynaloží se na péči o zničenou zeleň a dřeviny.

Věřím, že ne všichni sdílí názor autorky, já se s ním však ztotožňuji.
A já si myslela, že zastupitelé odsouhlasili používání vratných obalů na akcích, dokonce je tu letos nějaká smlouva na vypůjčení vratných obalů https://www.hlidacstatu.cz/Home/TextSmlouvy/20058359?hash=0bad9c77d28fe6d2be8b3b5738e2722ad87e85c2a52ca8d415c10b810753fcfc

Odpovědět

23. 6. 2022 (14:06)  –  Michaela Šťastná

0
0

Po Slavnostech následovala další akce, která do parku rozhodně nepatří – auta na chodníku, lidé za páskou na trávnících – a k tomu, už podle nadpisu to, co chceme v parku určitě – Vůně benzinu a nablýskané kapoty. Historické poklady zaplnily písecký park
Zdroj: https://pisecky.denik.cz/zpravy_region/vune-benzinu-a-nablyskane-kapoty-historicke-poklady-zaplnily-pisecky-park-202206.html

Jestli do parku patří "vůně benzínu" a auta, pak jeho zakladatelé udělali chybu, že jej osadili stromy, keři, fontánou … že tu chtěli sady – místo klidu, zeleně a odpočinku pro CHODCE.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.