Přihlášení

Přivede JUDr. Průša v Písku komunisty k moci ??

21. 10. 2014 | Redakce PS | Diskuze (0) | Vaše názory

Titulek zní trochu kontroverzně, neboť 6 stran zvolených do zastupitelstva se právě holedbá přízviskem pravo-středová koalice a plácají se po zádech, jak ODStavili Ondřeje Veselého z postu starosty, přestože získal aktivní podporu od 27,911% všech voličů… Přinášíme v plném znění příspěvek pana Jiřího Novotného, který byl původně publikována na facebookové komunitě nazvané: Písek – město, kde se rodí nebo žije elita národa :o)

Podívejme se, co nás v Písku čeká, a co naopak realizováno nebude.

ANO 2011 – měli jako jeden z hlavních bodů programu zlevnění komunálního odpadu. Je překvapivé, že právě tento bod bude prosazovat pravicová koalice. Obecně by se na tom shodli spíše komunisté a soc.dem. ale budiž.  Ušetřené peníze nevhodíme do automatu VLT, neboť ty na území Písku končí.  

TOP09 – celkem reálný program, který není ani populistický ani levý. Pan Knot se zasazoval o stavbu parkoviště naproti poště, čili i tato iniciativa snad bude v příštích 4 letech realizována.

ODS a Republika – písecký patrioti – se snažili poukázat na nepřizpůsobivé občany a omezení výplat sociálních dávek, jejich zpřísnění… i to je v kompetenci pravicové koalice.

Volba pro město – pan Hladký slibuje, ze za nás bude "kopat" – v 67 letech … jinak hnutí bez programu, cíli i s prosazením nebude problém.

Jihočeši 2012 – chtěli první píseckou starostku, přestože jí už byla MVDr. Věnceslava Skřivánková. Na Velkém náměstí bude zastávka MHD, městský park na místě plavečáku !!,
městské slavnosti a cipískoviště – střídání ob rok. Pomůže to cestovnímu ruchu a tolik proklamovanému zatraktivnění Písku jako turistického cíle ?

!! hledání domluvy napříč politickým spektrem !! prospěch města nad osobními ambicemi jednotlivců !!

No čekají nás světlé zítřky a naše nová (druhá) starostka snad nebude jen loutkou ?? 

Pan Knot dostal 1618 hlasů , paní Vanžurová "pouze" 1542 … TOP09 i Jihočeši 2012 mají shodně 4 zastupitele, neměla by si TOPKA nárokovat post STAROSTY ?? 
Kolik bude místostarostů ?? V září 2014 se strany napříč shodovaly, že stačí 2, místo současných tří … ale čím ukojit všechny koaliční partnery ?

A co tedy nebude realizované ?? Po vzoru Kaplického blobu na Letné, jsme minimálně na 4 roky plivli do tváře uznávanému architektovi panu Pleskotovi. Budiž, osobní zájmy zvítězily …

… a závěrem, dokončení myšlenky s komunistama ?? Tím, že jste vyšachovali ČSSD a posadili je do opozice s KSČM, může během vašeho čtyřletého hašteření vést k tomu, že si tyto strany budou nejen názorově ale i personálně rozumět. Voliči v příštích volbách mohou rezignovat na věci veřejné a přijdou pouze voliči z protestu, kdy ČSSD a KSČM může mít výrazné zastoupeni v 27 členném zastupitelstvu. A jak jste vyšachovali ČSSD teď, určitě vám ČSSD nepodá okamžitě ruku, ale po vzoru z kraje utvoří radu právě s komunistama. No a jak se říká, úspěch pana Průši bude završen, neboť se proslýchá, že tento přeběhlík z ODS byl předlistopadový člen KSČ…. 

Pane Průšo, pane Knote, pane Hořánku a spol. vzali jste na sebe větší odpovědnost, než si myslíte. Teď prokažte, že ji dokážete unést .

Autor: Jiří Novotný  - Facebooková komunita Písek – město, kde se rodí nebo žije elita národa :o)

Související článek autora: Politika pro politika a boj opozice o pozice?

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.