Přihlášení

Aby bylo jasno – aneb Co a pro koho je Písecký svět

20. 10. 2014 | Redakce PS | Diskuze (1) | Věci veřejné

V diskuzích na Píseckém světě se v době těsně před- a po-volební začaly objevovat kritické připomínky k tomu, že Písecký svět je nevyváženou "hlásnou troubou" toho či onoho, že je neobjektivní nebo zaujatý. Proto se už po několikáté pokusíme shrnout naše principy.

Nejsme s nikým propojeni – s žádnou politickou stranou, hnutím, ani s podnikatelským sektorem. Neprosazujeme ničí politické ani komerční zájmy. Nejsme oranžoví, modří ani puntíkatí.

 

Chceme především podporovat otevřenou veřejnou diskuzi, do které mohou přispívat všichni registrovaní přispěvatelé – a registrovat se může kdokoli velmi jednoduchým způsobem. Všechny občany, (ne)voliče, politiky vyzýváme: Pište nám své texty, pište komentáře, názory – pište je do svobodného prostoru Píseckého světa.

 

Redakce je ovšem složena z konkrétních lidí, kteří také mají své vlastní názory a právo publikovat je ve stejném svobodném prostoru. „Objektivitu“ a „vyváženost“ členové redakce na komunitním webu Písecký svět nezajišťují za každou cenu a není to naším cílem – jde nám především o názorovou pluralitu. Snažíme se nabízet otevřenost pro všechny, byť i protichůdné postoje.

 

Od politické scény očekáváme, že budou její aktéři komunikovat s občany města – budeme rádi, když budou své příspěvky na Píseckém světě publikovat zástupci všech stran, hnutí, názorových proudů atd. Jinak podle nás není možno skutečnou pestrost a pluralitu zajistit.

 

Na základě opakujících se nejasností se zařazováním příspěvků do rubrik chceme tímto zpřesnit vymezení jednotlivých rubrik:

Do rubriky PÍSECKÝ HYDEPARK zařazujeme stanoviska politických stran a jejich čelných představitelů (vedení, zastupitelé), tiskové zprávy… Ostatní texty na veřejná témata, ať už je píší redaktoři nebo přispěvatelé, patří podle jejich převažujícího obsahu do rubrik Věci veřejné, Životní prostor, Neziskovky, Kultura atd.

 

Pokud jde o názorové články, jsou rozdělovány do dvou rubrik:

 

GLOSY – názorové články trvalých i externích členů redakce.

VAŠE NÁZORY – texty širšího okruhu čtenářů a přispěvatelů Píseckého světa

Na závěr tedy ještě jednou: Budeme opravdu rádi, když se na Píseckém světě budou objevovat názory prezentující všechny strany, organizace, skupiny, hnutí… – zkrátka celé písecké spektrum. Proto neváhejte a pište.

REDAKCE PÍSECKÉHO SVĚTA

Související odkazy (najdete také v horní liště):

 

 

 •  

 

  0
  0

  Diskuze k článku +

  20. 10. 2014 (23:23)  –  Ladislav Douša

  0
  0

  Během posledního týdne zde bylo zřejmě publikováno více článků, než jindy za celý měsíc. Též diskuze se rozjela, až RSS čtečka nestačí oznamovat nové příspěvky (a jeden zvědavý aby je četl půl dne).

  Je tu po dlouhé době živo, což je určitě dobře. Z mého pohledu až příliš vyčnívá politika/politikaření na úkor jiných, jistě zajímavých témat, které se teď v přehledu nejnovějších článků ztrácejí jak jehla v kupce sena.

  Proto si myslím, že by přispěvatelé mohli trochu ubrat na kvantitě a přidat na kvalitě.

  Odpovědět

  Nový komentář k článku

  Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

  Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.