Přihlášení

Archeologická soutěž s Prácheňským muzeem

14. 11. 2020 | Prácheňské muzeum | Diskuze (0) | Věci veřejné

Prácheňské muzeum startuje právě dnes velkou archeologickou soutěž! A protože se jedná o soutěž archeologickou, cílem bude samozřejmě najít poklad – konkrétně stříbrnou kopii denáru nalezeného v legendárním pokladu z Řetče.

Kopií těchto mincí byla vyrobena pouhá stovka a v současné době už nikde nejsou k sehnání, takže se jedná o velmi zajímavý sběratelský kousek. Mince bude ukryta na jedné významné jihočeské archeologické lokalitě. Úkolem bude podle nápovědí hádat různá místa související s archeologií, na které se následně může úspěšný luštitel vypravit pro bonusovou indicii. Pokud někdo není zrovna odborníkem na archeologii, vůbec nevadí, k vyřešení otázek by měla stačit znalost místopisu, nebo pátrání v mapách a internetu. 
Nejprve stručná pravidla. Každý den se na muzejním facebooku budou kolem 18. hodiny objevovat denní hádanky, kdy se za pomoci různých nápověd budou poznávat archeologické lokality, nebo místa která s archeologií souvisí. Kdo bude znát odpověď, napíše ji jako zprávu do muzea a jako odměnu obdrží indicii k pokladu. Pokud se bude mýlit a indicii se mu získat nepodaří, není nic ztraceno, může se o to pokusit následující den s novou denní hádankou. Pokud se úspěšný luštitel rozhodne vypravit na uhádnutou lokalitu a pošle do muzea z oné lokality fotku, obdrží navíc bonusovou indicii. Pokud se někdo připojí až po zveřejnění více hádanek, může odpovídat i na ty z předchozích dnů. 
Pokud se podle indicií podaří někomu zjistit, na jaké lokalitě je poklad ukryt (jedná se jinou lokalitu než ty z denních hádanek), napíše muzeu do zpráv správnou odpověď s heslem POKLAD a v případě správné odpovědi obdrží návod, jak ukrytou minci najít (mince je ukryta tak, aby ji nikdo nemohl najít náhodou či bez bližších instrukcí). Každý má pouze dvě možnosti tipnout lokalitu s pokladem, po druhém špatném tipu pro něj hra končí. Na konci soutěže muzeum objasní všechny hádanky a indicie.  
Přestože soutěž je určena především pro lidi z Písecka a okolí, není problém zapojit se i z větší dálky. Přijde se sice o bonusové indicie, ale i tak má každý velkou šanci uspět, cesta za vítěznou mincí pak může být hezkým výletem. 
Dnes, v sobotu 14.11. v 18 hodin, zveřejníme na našem facebooku první soutěžní otázku!
Archeologická soutěž právě teď začíná!
facebookové stránky muzea: https://www.facebook.com/pmpisek

 

 

Dokumenty k článku

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.