Přihlášení

Archeologické léto i na Písecku!

8. 7. 2020 | Jan Kouba | Diskuze (0) | Věci veřejné

Vydejte se po stopách našich předků a navštivte archeologické památky v okolí! Na Písecku je možné prozkoumat za doprovodu archeologa Daniela Hláska hradiště u Vrcovic. Poprvé již ve středu 15. července.

Vzhledem k omezenému možnosti cestování v důsledku restrikcí spojených s Coronovirovou pandemií se archeologická obec pod záštitou Archeologického ústavu AV ČR v Praze ve spolupráci s regionálními pracovišti včetně Prácheňského muzea v Písku rozhodla uspořádat sérii komentovaných prohlídek významných archeologických lokalit v Česku.

V nejbližším okolí města Písku je možné takto navštívit hradiště u Vrcovic, které pochází z počátku střední doby. Jedná se z mnoha důvodů o unikátní lokalitu, která je však patrně více známější odborné veřejnosti, než místním.

Pokud se o ni chcete dozvědět více máte jedinečnou možnost během tří červencových prohlídek, které se budou konat vždy ve středu (15., 22. a 29. 7) od. 16.00. Prohlídka je zdarma, avšak je nutné se na ni předem zaregistrovat na stránkách projektu Archeologického léta, kde se také o celé akci dozvíte bližší informace:

 

https://www.arup.cas.cz/archeologicke-leto/

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.