Přihlášení

Co s petardami?

28. 1. 2018 | Redakce PS | Diskuze (2) | Věci veřejné

Řada občanů si na konci roku stěžuje na hluk způsobený zábavní pyrotechnikou a dotazují se, zda to město bude řešit. Podle místostarosty Hořánka je možné vytvořit obecně závaznou vyhlášku, která by regulovala používání zábavné pyrotechniky. Obává se však, že její dodržování bude složité ze strany městské policie kontrolovat.

Rada města Písek projednala na svém zasedání 11. ledna v bodě různé možnosti omezení používání zábavní pyrotechniky na území města k tomu určenou vyhláškou. Radní vyjádřili pochopení pro stížnosti občanů, avšak většinou hlasů se přiklonili k názoru, že používání zábavní pyrotechniky nebude zatím tímto způsobem v našem městě omezováno či zakazováno. 

„Je to především kvůli problematické vymahatelnosti dodržování takovéto vyhlášky a dále proto, že zvýšené používání zábavní pyrotechniky se obvykle časově omezuje jen na dobu kolem zimních svátků. Nicméně orgánem příslušným k případnému přijetí obecně závazné vyhlášky je zastupitelstvo města, které může na tento problém reagovat,“ konstatuje místostarosta Jiří Hořánek.

Používání amatérské pyrotechniky vadí především majitelům psů, ti patří k nejčastějším kritikům hlučné kratochvíle. Zvýšené množství stížností v této věci řešila v posledních dnech loňského a prvních dnech letošního roku Městská policie Písek. Své názory vyjádřila řada Písečanů také v rubrice Dotazy občanů na oficiálních internetových stránkách města. I když diskuze na toto téma zde byla již uzavřena, všechny zaslané příspěvky budou předány vedení města.

„Samozřejmě, že nám není lhostejné, když něco lidem v Písku vadí. Ale v této věci jsme se rozhodli zatím zachovat status quo i proto, že nechceme zvyšovat míru regulace chování občanů další vyhláškou,“ dodává Jiří Hořánek s tím, že by namísto pouhého zákazu určitě pomohlo více osvěty, respektu a tolerance.

0
0

Diskuze k článku +

28. 1. 2018 (19:23)  –  Luděk Blaha

0
0

Po vzoru přechodu z novoročního projevu prezidenta na vánoční poselství, by se i ohňostroje měly přesunout ze Silvestra na Jéžiška. Advent s petardami, to je fakt pecka…

Odpovědět

28. 1. 2018 (22:44)  –  Michaela Šťastná

0
0

Komentuji jen okolnosti. Momentálně bych upřednostnila, že těch, co vyjádřili svůj nesouhlas s pyrotechnikou "na volno" bylo letos opravdu hodně, a já to vnímám jako posun k lepšímu – až zase někdo z volených přijde s argumentem "ale dosud si nikdo nestěžoval"! Vida, tak přece se umíme ozvat. A aby to náhodou nepřerostlo v něco víc, na webu města byla diskuze na toto téma zastavena!
Pravidla si jistě určuje město, ale jedním z nich přece je: "Vážení návštěvníci,
vítáme Vás na našem diskuzním fóru, které jsme zřídili za účelem rozšíření komunikace mezi orgány obce a občany. Budeme rádi za Vaše dotazy, názory a připomínky, které můžeme využít při dalším rozvoji obce…"
Akorát nesmíte s jednou věcí otravovat tak dlouho a nesmí vás být tolik …

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.