Přihlášení

Jednání zastupitelstva se ruší – 2 místostarostové jsou v karanténě – úřad omezuje otvírací dobu

16. 3. 2020 | Redakce PS | Diskuze (1) | Věci veřejné

Z rozhodnutí starostky města se řádné jednání zastupitelstva města 19.03.2020 odkládá. Termín náhradního zasedání zastupitelstva bude ohlášen dle jednacího řádu, tj. 10 dní před jeho konáním. V souvislosti s tímto rozhodnutím se ruší i naplánovaná prohlídky bazénu pro zastupitele v pondělí 16.03. a ve středu 18.03.2020. Protože zákon o obcích ukládá svolat mimořádné zastupitelstvo do 21 dnů od podání žádosti, ještě dopoledne nebylo jasné zda konání mimořádného zítřejšího ZM 17.03.2020 od 13:00 h se bude konat. Po obědě nakonec na základě stanoviska MV ČR, že jednání zastupitelstva obce se může konat pouze za podmínky, že je jednání ZM nezbytné a zcela nevyhnutelné, se starostka města rozhodla o zrušení jak úterního mimořádného, tak i čtvrtečního řádného zastupitelstva a to bez ohledu na na stažení žádosti o svolání mimořádného zastupitelstva některými z opozičních navrhovatelů. Dle sdělení starostky města jsou v současnosti v karanténě místostarostové Ing.arch. Petra Trambovou, JUDr. Ondřej Veselého a jeden z koaliční zastupitelů. Městský úřad Písek zároveň oznamuje, že v důsledku vyhlášení karantény (usnesení vlády č. 217 z 15. 3. 2020) pro celé území České republiky, budou omezeny úřední hodiny. Své záležitosti můžete vyřizovat osobně jen v pondělí od 8 do 11 hodin a ve středu od 13 do 16 hodin. Do obou budov radnice, Velké náměstí 114 a Budovcova 207, bude otevřen jen hlavní vchod. Mimo uvedené hodiny bude úřad pro veřejnost uzavřen.

Prosíme občany, aby vyřizování svých záležitostí řešili raději písemně, e-mailem nebo telefonicky a omezili tak svůj přímý kontakt s pracovníky i dalšími klienty úřadu, případně navštívili pouze recepci. Pokud bezodkladně musí úřad navštívit, měli by mít zakrytá ústa rouškou, šátkem apod. Osobní podání písemností lze řešit pouze přes recepce úřadu, tel. 382 330 111 nebo 382 330 555.
Výše uvedená opatření se vztahují i na službu Czech Point. Zrušeny jsou také zkoušky autoškol a konat se nebudou až do odvolání ani již naplánovaná jednání komisí a výborů. Děkujeme za pochopení a odpovědné chování v této mimořádné situaci. O dalších změnách budeme neprodleně informovat.

Zdroj město Písek

 

Opatření města Písek v souvislosti s pandemií COVID-19 způsobené koronavirem

Jídelny stravovacího střediska pro důchodce jsou v Písku zavřené – Pomozme jim

0
0

Diskuze k článku +

17. 3. 2020 (11:32)  –  Pavel Šebelle

0
0

Úplně nerozumím tomu, proč je úřední doba omezena na 3 h denně. To je proto, aby se tam potkalo co nejvíc lidí?

Úřad by měl mít omezen provoz, vyřizovat mailem a telefonem, ale pro ty co tam musí by měl být otevřen v úřední dny po celý den, aby se nutné případy nepotkávali a počet lidí se rozložil na celý den.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.