Přihlášení

Demonstrace proti Babišovi a Benešové budou opět i v Písku

9. 5. 2019 | Martin Zborník | Diskuze (4) | Věci veřejné

V pondělí 13.5.2019 od 18:30 u Kamenného mostu je opět svolána demonstrace proti současnému konání Andreje Babiše. Písek se akcí Opravdu chceme demisi! (3) Písek – připojuje k tisícům lidí opakovaně demonstrujících po celé zemi. Naposledy 29.4.2019 přišlo demonstrovat na 150 účastníků.

 

NEJSME SLEPÍ! Písek demonstrace proti Babišovi 29.4.2019 – cca 150 osob

 

Aktuální informace lze sledovat na facebooku: https://www.facebook.com/events/2252274485091040/

událost hlavních organizátorů v Praze: https://www.facebook.com/events/477229919768770/

Oficiální info:

Myslíme to vážně. Požadujeme demisi Marie Benešové. Pokud naše požadavky nebudou vyslyšeny a premiér s Marií Benešovou se nám budou i nadále vysmívat, uskuteční se 13/5 další vlna protestů po celé zemi. Pokud zaplníme potřetí Staromák, svoláme na 21/5 Václavák!

NAŠE POŽADAVKY

1) Demise Marie Benešové
2) Vláda se zaručí, že neodvolá Nejvyššího státního zástupce.
3) Zaručí se tím, že přijme a naplní SEDM POJISTEK pro nezávislost justice.

Žádáme každého účastníka, aby na toto setkání přivedl TŘI DALŠÍ LIDI! Pokud se nás opět sejde víc, nebude možné naše požadavky ignorovat. Musíme dát důrazně najevo, že nehodláme přijímat nepřijatelné. Přišel čas, aby se obyčejní občané postavili papalášské aroganci mocných.

Zaregistrovat protest ve Vaší obci můžete ZDE: http://bit.ly/Opravdu_demisi_MB

Sedm pojistek pro nezávislost justice: http://bit.ly/SEDM_POJISTEK

***************************
www.milionchvilek.cz
***************************

ODŮVODNĚNÍ

17. dubna policie navrhla obžalovat premiéra Babiše. Ten prohlásil, že je to účelový komplot, a 18. dubna vyměnil ministra spravedlnosti Kněžínka za Marii Benešovou. Ta již dva roky opakovaně zpochybňuje premiérovo trestní stíhání. V roce 2017 nehlasovala pro vydání Andreje Babiše trestnímu stíhání, přičemž označila kauzu Čapí hnízdo za politické intriky. Snad proto se jí začalo přezdívat ministryně Čapího hnízda a mýta.

30. dubna byla Benešová jmenována ministryní. Ten samý den prohlásila na adresu protestů, které se uskutečnily ve 105 obcích po celé zemi toto: "Včera jsem viděla na náměstí mladé lidi a troufám si odhadnout, že kolikrát ani nerozeznají rozdíl mezi státním zástupcem a soudcem…" NEJSME DĚTI!

Konečně, již dva dny po nástupu do funkce Benešová nadhodila možnost úplně zrušit Vrchní státní zastupitelství a vrchní soudy. Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová přitom v tuto chvíli dozoruje i kauzu Čapí hnízdo. O možnosti rušit Vrchní státní zastupitelství odborníci diskutují dlouho a jistě má smysl se o tom bavit. Ne však v tuto chvíli, kdy má jít premiér před soud.

Posledním střípkem do mozaiky je napojení paní Benešové na ústecké Palermo. O tom zde přesně za týden promluví Leo Steiner, který upozornil na miliardové podvody v ústeckém kraji a na něhož Marie Benešová podala trestní oznámení. Bojovník proti korupci Steiner o Benešové říká: „Pokud hovoří o justiční mafii, tak hovoří o sobě. Stejně jako o klientelismu. Poslouchá vlivné, neštítí se ničeho, má zkušenosti a kontakty.“

Nesoudíme tedy paní Benešovou za to, co by udělat mohla, ale za to, co už udělala. Je toho na jednu ministryni spravedlnosti víc než dost!

NADĚJE ZLÁTNE.

0
0

Diskuze k článku +

9. 5. 2019 (20:29)  –  Luděk Blaha

0
0

Jde o to, kdo kdy komu kam a k čemu dopomohl.
Leccos souvisí s mnohým. A nebo mnohé souvisí s lecčím? Kdoví…
Podstatné ale je chodit k volbám. Kdyby bylo volební právo od šestnácti let, bylo by možná doopravdy lépe.

Odpovědět

10. 5. 2019 (19:13)  –  JUDr. Josef Šlehobr

0
0

Jen tak dál nyní stouply Babišovi preference na 34% tj. om 2,5%. Když to bude po každé demonstraci tak mu pěkně pomůžete.
Babiš je nejoblíbenější politik 3,8%.

Odpovědět

10. 5. 2019 (19:16)  –  JUDr. Josef Šlehobr

0
0

Stopadesát lidí to je tak parta na mariáš. OPRAVUJI

Odpovědět

10. 5. 2019 (19:19)  –  JUDr. Josef Šlehobr

0
0

OPRAvuji: Babišova oblíbenost je 38% Minimálně 12% před ostatními. Nechte protestů a choďte k volbám.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.