Přihlášení

Galerie Sladovna chystá tvorbu strategického plánu. Vznikne pod vedením Akademie IDU.

15. 5. 2020 | Sladovna Písek | Diskuze (0) | Věci veřejné

Díky vzdělávacímu programu Institutu umění – Divadelního ústavu vypracuje Sladovna svůj strategický plán.

Tzv. Akademie IDU je vzdělávací program na zvyšování dovedností nezbytných pro efektivní řízení kulturních organizací. Určen je především pro kulturní
manažery a téma roku 2020 je zaměřeno právě na strategické myšlení, plánování a leadership. Program se koná ve třech dvoudenních blocích od dubna do září a pod vedením lektorů a koučů účastníky provede až k vypracování strategického plánu. První část programu proběhla ve virtuálním světě přes konferenční hovor.
 
„Každý rok je vybráno kolem deseti kulturních institucí, které se zúčastní série přednášek. Tento rok jsou vylepšeny o to, že nás přednášející provádí celým procesem přípravy tohoto důležitého dokumentu. Nebudeme tak pracovat na modelových příkladech, ale na konkrétním plánu. Je to další skvělá příležitost, jak využít tuto složitou dobu, kdy v běžném provozu by bylo daleko komplikovanější takový dokument zpracovat,” vysvětluje ředitel Sladovny Adam Langer.
 
Strategický plán, který za pomoci IDU vznikne, je velice pestrý a členitý dokument a stanovuje se na tři až pět let. „Sérii workshopů vedou skvělí školitelé se spoustou zkušeností v tomto oboru. Přihlášených institucí je deset, mezi nimi jsou například Divadlo Drak, Kultura Doksy, Vzdělávací a kulturní centrum Broumov a další. Co je také vedlejším, ale velice důležitým produktem, je setkání se s lidmi z obdobných institucí. Navzájem se poznáme, zároveň proběhne výměna zkušeností a také z toho vznikají dlouhodobější profesní a přátelské vazby nejen mezi institucemi, ale také mezi samotnými lidmi. Kdyby teď nenastala tato situace, měla výstava Včela putovat do instituce OKO Opava, která si tuto výstavu vyhlédla právě díky této Akademii. Je to pro nás strašně důležitá potkávací platforma, která trošku v Čechách chybí a nebo je příliš konkrétní v jednotlivých oborech, takže jsem za tuto možnost velmi rád,” říká Langer.
 
Do programu budou také zapojeny samotné instituce, aby sdílely svá know how toho, co opravdu umí. Hned v prvním bloku byla také Sladovna. „Organizátory zaujalo to, kolik evropských projektů u nás běží, a s jak zajímavými institucemi spolupracujeme,” upřesňuje ředitel.
 
IDU také mapuje situaci v kulturním sektoru, komunikuje s Ministerstvem kultury a sbírá dopady vládních nařízení během pandemie. V této komunikaci je Sladovna také velmi aktivní a dozví se tak mnohem víc informací o tom, co se aktuálně děje.
0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.