Přihlášení

Infocentrum nepatří do knihovny

19. 2. 2018 | Redakce PS | Diskuze (3) | Věci veřejné

V novém roce se na stůl znovu vrací evergreen písecké radnice – snaha přestěhovat Turistické informační centrum (TIC) ze Sladovny do budoucí nové městské knihovny na Alšově náměstí. Přitom Komise pro partnerské vztahy a cestovní ruch na svém jednání dne 12. června loňského roku jednoznačně doporučila tuto myšlenku opustit a namísto toho infocentrum v zimě 2017/2018 přestěhovat v rámci Sladovny do Malé galerie, aby získalo samostatný prostor.

Na jednání 31. ledna starostka Eva Vanžurová uvedla, že proběhlo několik prohlídek prostor Malé galerie spolu s dotčenými orgány (hygienická stanice, hasiči), kteří údajně shledali potencionální prostory určené pro provoz TIC jako nevyhovující – bez zázemí pro zaměstnance (chybí vodovodní a kanalizační přípojky, bez připojení k PC, WIFI atd.). Starostka znovu navrhuje, aby bylo TIC přemístěno do budovy nové knihovny. Zásadní problém, že knihovna leží mimo hlavní proud turistů mířících od Kamenného mostu, má vyřešit jakési provizorium – mobilní kontejnerový stánek u Kamenného mostu v období hlavní turistické sezony.

Členové komise znovu jednomyslně odhlasovali, že nepovažují přemístění TIC do nové Městské knihovny za vhodné. Není vyřešena dopravní obslužnost Alšova náměstí, knihovna není turistický cíl, existuje obava z nízké návštěvnosti TIC a opětovného stěhování. Podle komise by umístění nového TIC mělo mít dlouhodobou perspektivu a mělo by vést k maximálnímu využití potenciálu jak ze strany návštěvníků, tak ze strany místních občanů. Za nejvhodnější řešení nastalé situace se členům komise v současné době jeví ponechání TIC v budově Sladovny. Dále bylo navrženo, aby v rámci projektu studie využitelnosti řeky Otavy bylo zadáno i architektonické zpracování TIC např. v místě stávajícího tzv. Skleníku, či v blízkosti Kamenného mostu nebo Karlovy ulice.

 

0
0

Diskuze k článku +

19. 2. 2018 (17:35)  –  Iveta Hodoušová

0
0

Nejlépe umístěné bylo informační centrum ve svém začátku. Nacházelo se místo dnešní Domovní a bytové správy dole na Fügnerovo náměstí. Místo bylo ideální, hned u Kamenného u mostu, kam zavítá snad každý, vedle parkoviště, prostorný interiér se zázemím. Pak se sem nastěhoval „byťák“ (proč kanceláře na tak lukrativní místo?) a s Infocentrem to šlo od desíti k pěti. Stěhování do krcálku v Heydukovce a následně do Sladovny. Teď opět ze Sladovny nesmyslně na Alšák, a ve finále možná opět k mostu. Nabízí se otázka, proč vlastně nezůstalo tam, kde původně bylo, fungovalo skvěle, a kam de facto patří.

Odpovědět

20. 2. 2018 (12:23)  –  Kamil Václavík

0
0

Infocentrum ve Sladovně je pro cizí dost zastrčené. Již několikrát se mi stalo, že se mi návštěvníci ptají, kde infocentrum je. Podle mne by mělo být u naší nejznámější památky, kterou je most. Ano chápu, že město se ušetří provozní výdaje za obsluhu na dvou místech. Ve Sladovně by podle mne nemusely být najednou dvě pracovnice, ale stačila by pouze jedna a v případě akcí ve městě posílit místo brigádnicí – studentkou.

Odpovědět

21. 2. 2018 (08:52)  –  jiří Mládek

0
0

No já nevim, ale jestli je teda pro turisty problém infocentrum nalézt, tak proč není na náměstí před vstupen na nádvoří muzea velká zelená krychle s íčkem a u ní šipka "infocentrum tudy"?

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.