Přihlášení

Jihočeši 2012 odmítají Ondřeje Veselého jako starostu

16. 10. 2014 | Zdenka Jelenová | Diskuze (33) | Věci veřejné

Přestože lídr kandidátky ČSSD Ondřej Veselý získal od voličů nejsilnější mandát – 2478 hlasů – je možné, že starostou nebude. Jihočeši 2012 si totiž při aktuálním vyjednávání dali podmínku, že v případné široké koalici Jihočeši-ČSSD-TOP 09-ANO 2011 nebude ČSSD Ondřeje Veselého na starostu navrhovat.

Eva Vanžurová, lídr Jihočechů 2012: "Jednali jsme na rovinu a otevřeně, podporujeme širokou koalici s ČSSD, ale s osobou Ondřeje Veselého máme problém." S tím, že by sama kandidovala na starostku, Eva Vanžurová nepočítá: "Kdyby volby dopadly jinak a měli jsme silnější mandát, tak možná, ale já se rozhodně do žádné funkce neženu." Starostou nechce být ale ani Luboš Průša, který získal na kandidátce Jihočechů nejsilnější podporu – 1965 hlasů. "Pokud by ČSSD na toto přistoupila, je pravděpodobné, že se stane lídrem dalších jednání těch 18 lidí. Pokud ne, tak se jako druzí nejsilnější připravujeme na to, že bychom začali nějaká jednání my, potom už bez ČSSD. V tom případě bychom jednali o místě starosty s TOP 09 nebo s ANO 2011, obě tyto strany by bezpochyby na starostu aspirovaly," řekl Luboš Průša.

Dosavadní starosta Ondřej Veselý sdělil, že návrhy Jihočechů 2012 se ho osobně dotýkají a že za ČSSD proto podává další informace primář a nový zastupitel Michal Turek, který k tomu říká: "Ondřej Veselý je nejúspěšnější lídr, kterému dali voliči hlasy. Jihočeši si ale dali jasnou podmínku, že starostou nebude ani on, ani Roman Ondřich, což mne zarazilo, většinou nabývají při koaličních jednáních obvyklé tak striktní personální podmínky. Já osobně dosavadního starostu podporuju, o řešení situace budeme v ČSSD jednat večer." Na starostu Michal Turek kandidovat nehodlá.

Pokud ČSSD na podmínku nepřistoupí, začnou Jihočeši 2012 jednání o pravo-středové koalici s TOP 09, ANO 2011 a dalšími zvolenými uskupeními. Lídr ANO Jiří Hořánek potvrdil, že jsou ochotní jednat o jakékoliv podobě koalice a ohledně starosty si nekladou žádné podmínky: „To bylo stanovisko Jihočechů, my jsme o ničem takovém nejednali. Širokou koalici včetně ČSSD podporujeme, nicméně s jinou variantou nemáme žádný problém, jsme připraveni pracovat v zastupitelstvu i ve vedení města. Byl bych připraven kandidovat i na starostu nebo místostarostu, stejně tak ale budeme pracovat i v opozici, v komisích a výborech, pokud by vše dopadlo jinak.“

Ještě před jednáním s ANO 2011 utvořili Jihočeši a TOP 09 jakýsi dvojblok s dohodou o společném postupu. Josef Knot, lídr TOP 09, k tomu dodává: „Jihočeši 2012 jsou pro nás nejbližší a zcela přirozený koaliční partner. V případě, že vítěz voleb ČSSD nesestaví většinovou koalici, tak mají toto právo Jihočeši. Pro nás je základní prioritou vytvoření většinové stabilní koalice, kterou si dovedu představit jak s ČSSD, tak bez ní, pokud by se dalo dohromady více než 14 stabilních mandátů.“ A v tom případě bude následovat samozřejmě řada dalších jednání se stranami, které získaly 1-2 mandáty.

K budoucí práci zastupitelstva ještě Luboš Průša vysvětlil představu Jihočechů 2012: „Podle nás teď nejde o volební programy, ale o obnovení komunikace v zastupitelstvu. Mluvili jsme s ČSSD i prostředcích, které by k tomu mohly vést, chtěli bychom obnovit klub zastupitelstva – tedy že všichni zastupitelé by se v pondělí před čtvrteční schůzí sešli k předjednání chystaných materiálů, aby se pak zbytečně nepřeli na jednání. Takový zvyk tady byl od 90. let čtyři volební období a fungoval velmi dobře.“

0
0

Diskuze k článku +

16. 10. 2014 (16:17)  –  Milan Miflonides Sedlák

0
0

Jihočeši, držím Vám palce!

Odpovědět

17. 10. 2014 (11:04)  –  Milan Miflonides Sedlák

0
0

Pane Blaho, domnívám se, že horší už to nebude (it will be as bad as it gets)

Odpovědět

17. 10. 2014 (11:16)  –  Milan Miflonides Sedlák

0
0

Sorry, the right phrase is: it cannot be as bad as it gets.
(A Freudian slip, also called parapraxis which means an error in speech, memory etc.)? Who knows?
Protože na svého moravského rodáka hodně dám, pak by to mohlo být i tak jak jsem před chvílí – omylem – napsal. A nebo je to tou mou nešťastnou angličtinou, co jsem jí naposledy jsem mluvil před patnácti lety? …..
Ať je to tak či onak: do politiky halt dnes jeden nevidí, ani do té komunální. Do té, co je nám všem nepolitikům tak bolestně blízko … :-)

Odpovědět

17. 10. 2014 (18:42)  –  Luděk Blaha

0
0

Nikdy to není, pane Sedláku, tak špatné, aby to nemohlo být ještě horší.
Kolikrát jsem si už říkal, tak tohle je největší svinstvo, s kterým jsem se kdy setkal. A kolikrát jsem se mýlil. Nebylo. A pikantní na tom je, kolikrát u toho asistovali i mnozí aktéři aktuální povolební taškařice.

Odpovědět

16. 10. 2014 (16:52)  –  Magdalena Myslivcová

0
0

Tedy jak to vypadá, dějí se nám tady v Písku pěkně nechutné hry! Občané si za vítěze zvolili s velkou převahou ČSSD a preference současného starosty jasně převyšují ostatní kandidáty! Jak se mohou ostatní nevítězné strany drát do čela, klást si podmínky a aspirovat na starostu? Vůle občanů pro ně není směrodatná? To by ovšem bylo pohrdání demokracií! V dřívějších dobách nám vedení radnice (například za pana starosty Průši) tvrdilo, že občan si je jednou zvolil a dále už panuje zastupitelská demokracie, tedy občan má následující čtyři roky mlčet, rozhodují zvolení zástupci. Tentokrát si je občané většinově ani nezvolili a přesto chtějí rozhodovat a řídit město? Morální právo sestavit koalici a stát se starostou má jen a pouze JUDr. Ondřej Veselý!!!

Odpovědět

16. 10. 2014 (17:11)  –  Milan Miflonides Sedlák

0
0

Pan současný starosta prohlásil že jej zarazilo, že starostou nebude ani on, ani ROMAN ONDŘICH. Co jej na tom zarazilo? To vaše "morální právo"?
Mluvčí města Písek Roman Ondřich DiS mi v poslední době již třikrát neodpověděl na moje slušné a věcné dotazy. A nebo že by ty jeho neodpovědi nebyly z jeho hlavy? Tomu bych se nedivil. Měl přece své nadřízené – a snad i příslib na již zmíněný post, pokud by to nevyšlo.
Z vyjádření stávajícího starosty se mi zdá, že pan Roman měl – a snad i nadále má – jistou naději na lukrativní post dnešního pana Ondřeje. Jenže, víte, co do počtu hlasů byl přece pan Ondřich až na SEDMÉM místě. Takže: kde je to vaše "morální právo"?
Docela se divím tomu, že se se náš drahý pan Veselý diví, že starostou nebude ani on, ANI ROMAN ONDŘICH. To je zas úplně mimo?
A ještě jednou a naposledy. Vážená paní Myslivcová: kde je, probůh, to Vaše MORÁLNÍ PRÁVO?

Odpovědět

16. 10. 2014 (23:15)  –  Zbyněk Konvička

0
0

Naprosto souhlasím s Magdou Myslivcovou. Starostou by měl být Ondřej Veselý, jelikož dostal nejsilnější mandát od voličů a má legitimní právo oslovovat další subjekty k sestavení případné koalice. Velmi se pozastavuju nad tím, že strana – tedy Jihočeši, která, pokud se nepletu má 3 mandáty a skončila na třetím místě, si klade takto tvrdé personální podmínky, odmítá se smířit s porážkou od ČSSD a popírá de facto vůli voličů a nerespektuje výsledky voleb. Je to smutné politikaření s touhou urvat moc za každou cenu. Výše uvedené by ovšem platilo pro jakoukoliv stranu, která by se zachovala jako právě v těchto dnech Jihočeši.

ad Luboš Průša: Návrh na zastupitelský klub je tedy dost slušná habaďůra na občany. V zastupitelském klubu si něco upečeme a ty občane budeš seznámen pouze s naším výsledkem, který si my, tví řádně zvolení zastupitelé už jen odhlasujeme. To nemyslí snad Jihočeši vážně. V tu chvíli hrozí to, že veřejná zastupitelstva budou jen velkou fraškou, kde se jen odmávnou dopředu dohodnuté věci a hotovo.

Odpovědět

16. 10. 2014 (23:35)  –  Mgr. Vojtěch Blažek

0
0

"technická poznámka" : 2. místo, 4 mandáty.

Odpovědět

16. 10. 2014 (23:42)  –  Zbyněk Konvička

0
0

ano Vojto… spletl jsem se, máš pravdu, Jihočeši mají o mandát více, mají 4 mandáty a jsou druzí, což ovšem nemění nic na tom, co jsem napsal…tedy, že příliš nerespektují výsledky voleb… a vůli voličů

Odpovědět

17. 10. 2014 (00:08)  –  Luděk Blaha

0
0

S 'vůlí voličů' je to poněkud komplikované. Tedy přidržíme-li se toho, že tím myslíme ty, kteří se k volbám dostavili. Téměř dvěma třetinám občanů Písku s volebním právem je problém směřování jejich města takříkajíc ukraden.
No, a čtyři pětiny z těch, kteří volili, by rády kohokoli jiného, než někoho ze sociální demokracie.
Nejsem si zcela jist, ale skoro bych řekl, že o tom, kdo sebou kde kecne, rozhoduje většina v zastupitelstvu. Tak to asi bude po právu bez přívlastků.
Když si ale uvědomím, co taky při obsazování starostenské sesle hrozí, pak radši vivat Veselý!

Odpovědět

16. 10. 2014 (17:23)  –  Lukáš Kubík

0
0

Hmm, já zas odmítám Jihočechy jako součást zastupitelstva. Každý máme něco…

Odpovědět

16. 10. 2014 (18:05)  –  Milan Miflonides Sedlák

0
0

Paní Myslivcová , mám váš předchozí příspěvek považovat za reakci na ten můj? Pokud ano pak bych Vám rád sdělil, že jsem NEODMÍTAL ale argumentoval.
Jaké jsou vlastně VAŠE argumenty, prosím pěkně? Můžete je nějak stručně a srozumitelně vyjevit? Jaké je vlastně Vaše pojetí "morálního práva" ? Srdečně a předem děkuji.
MMS

Odpovědět

16. 10. 2014 (18:08)  –  Magdalena Myslivcová

0
0

Jednoduše. Vítěz je vítěz, ostatní by ho měli respektovat a ne si klást podmínky. Doufejme, že včas dostanou rozum. Krásný večer.

Odpovědět

16. 10. 2014 (17:51)  –  Magdalena Myslivcová

0
0

Promiňte, ale výsledky voleb jsou jasné. Občané jednoznačně rozhodli koho chtějí do zastupitelstva a koho do vedení města. Pánové by se měli podle toho řídit a ne vyvádět jako malé dětičky. Starosty, který nezískal od voličů většinu, ale vydrápal se do křesla po zádech jiných, si nemohu vážit!

Odpovědět

16. 10. 2014 (18:15)  –  Lukáš Kubík

0
0

Prosím, přečtěte si svůj první příspěvek, a poté se zamyslete, kdo tu vyvádí jako malé děcko nad věcí, která je dnes v ČR bohužel (Ano, mě je to také proti srsti) běžnou praxí.

Odpovědět

16. 10. 2014 (18:44)  –  Magdalena Myslivcová

0
0

Rozhodně se nemusíme (a nesmíme) smiřovat s tím, že se nechutné dění v politice stává běžnou praxí! Naopak, právě tady na malém městě je všechno pěkně přehledné a občané se mohou bránit. Jde totiž o naše město. Podle mnoha kuloárních informací jsou koaliční jednání velmi drsná. Můžeme tedy pana starostu požádat, aby čtenářům přiblížil, jak se situace od voleb po dnešek vyvíjí.

Odpovědět

16. 10. 2014 (20:09)  –  Ladislav Douša

0
0

Podle mého laického názoru volič rozdal karty a na (komunálních) politicích je, aby s nimi hráli. Ne vždy hráč, který na počátku drží v ruce trumfy, vyhraje…

Při této příležitosti bych rád připomněl, že zítra začíná druhé kolo senátních voleb, kde má písecký volič tentokrát volbu do značné míry zjednodušenou, neboť karty v balíčku zůstaly jen dvě a jméno budoucího senátora je jen na jedné.

Odpovědět

16. 10. 2014 (18:39)  –  Milan Miflonides Sedlák

0
0

Paní Myslivcová ,
dosud jste neodpověděla na mou otázku týkající se Vašeho pojetí "morálního práva". A hle, zde je Vaše další perlička když tvrdíte, že "vítěz je vítěz".
Nedávno jsem zde konstatoval, že pan starosta je mistrem nepřesných formulací. Že byste jej chtěla trumfnout? Máte na to, to s tím Vašim "vítězem co je – světe div se – vítězem ". To je totiž čirá tautologie.
Mějte hezký zbytek dne.
MMS

Odpovědět

16. 10. 2014 (20:09)  –  Luděk Blaha

0
0

Nejsem si jist, lze-li ono 'morální právo' ztotožnit se 'zvyklostí'. Nad to se ve svojí politické naivitě domnívám, že už to spojení je poněkud prapodivné. Řekl bych, že morálka a dobré mravy by ke svojí existenci neměly právo potřebovat vůbec. Právo nastupuje tam, kde je spor, přeceee.
Skoro bych to viděl tak, že by si naši politici, a především ti, kteří posledních pár týdnů nechtěli nic než blaho občanů města, měli vzájemně dávat přednost.
'Ne, ne, kdežpak já… Vy jděte starostovat. Máte nagelovanější hlavu!'
'Ale prosimvás. Vy zas máte hezčí nohy.'
A tak se v tom našem Píseckém oudolíčku rozpoutává vskutku poslanecká řež. Kdo, s kým, o čem, pro koho. Dokud se ale nerozpadnou první tři těsné koalice, nemá vůbec smysl se nějakým starostováním zabývat. Spíš mne zajímá počet místostarostů. Pokud se nemýlím, pak před volbami ze všech stran padalo číslo dva!

Odpovědět

16. 10. 2014 (23:43)  –  Iva Srnkova

0
0

Nejsem rodilym jihocechem / po reakci p.Lubose Prusi k sestaveni koalice a take z nadpisu clanku jsem tomu rada../, ale bydlim v Pisku a na nasem meste mi zalezi. Proto jsem si na 100% jista, ze bych rada aby se starostou mesta opet stal p. Ondrej Vesely, ktereho povazuji za slusneho cloveka a stejne tak jsem si jista, ze bych nebyla rada, aby se starosotou mesta Pisku stal p. Lubos Prusa.

Odpovědět

17. 10. 2014 (10:30)  –  Tomáš Poskočil

0
0

Je vidět, že co člověk, to názor…na rozdíl od Magdy a Zbyňka si myslím, že výsledky voleb se dají interpretovat i tak, že 80 % voličů řeklo, že nechtějí dál vládu ČSSD a jako alternativu rozprostřelo své hlasy do různých jiných stran… takže bych respektoval, kdyby se skutečně nejdříve jako vítěz pokusil sestavit koalici pan starosta jako vítěz, ale pokud neuspěje, nevidím nic špatného na tom, pokud se utvoří koalice bez ČSSD. Je to jeden z principů zastupitelské demokracie. A dokonce si myslím, že i s ohledem na voliče by bylo férovější, kdyby se určité strany nedávali dohromady do nějaké koalice, která bude paskvilem alá oposmlouva z konce 90. let, ale raději vytvářeli určité protipóly náhledů na fungování města, protože díky tomu může existovat i účinná kontrola nad správou městských financí a organizací…

Odpovědět

17. 10. 2014 (11:19)  –  Zbyněk Konvička

0
0

Tomáši…ony se výsledky voleb dají interpretovat i tak, že především 63 % voličům byly volby naprosto ukradené – buď jsou se stavem města spokojeni a neměli potřebu jít volit anebo si naopak myslí, že jejich hlas nic nezmůže a rezignovali, anebo jen využili svou svobodu, kterou dřívě před rokem 89 neměli, když byly volby povinné s jedinou kandidátkou tzv. Národní fronty, a prostě se volby zřekli a dělali pro ně něco zábavnějšího či důležitějšího …

a 80 % voličů z těch 37 %, co přišli k urnám je zase méně než třetina občanů města s volebním právem, takže říkat, že 80 % voličů nechce, aby byl nadále starostou Ondřej Veselý je dost zavádějící a odvážné…

souhlasím ale s tebou v tom smyslu, že rozdělení na koalici a opozici je podle mého lepší řešení, než "pestrobarevná" koalice se zastoupením všech stran, kde by chyběla kontrola jedněch nad druhými…

Odpovědět

17. 10. 2014 (13:10)  –  Luděk Blaha

0
0

Je, pánové, potěšující, že potvrzujete moji tezi z dnešní noci o mnohosti pohledů na výsledky voleb, byť každý z poněkud jiného úhlu.
V každém případě mne děsí prohlášení typu, cituji 'rozdělení na koalici a opozici je podle mého lepší řešení, než "pestrobarevná" koalice se zastoupením všech stran, kde by chyběla kontrola jedněch nad druhými…', konec citátu.
Znamená to snad, že radnici hodlají plenit nějací zločinci republikového velkokoaličního formátu? To by nestačil přiměřený dohled občanů města? A když už, tak péče orgánů činných v trestním řízení?

Nevíme-li si rady, jak to zařídit, nahlédněme například do programu Pirátů, i s velice názorným praktickým příkladem transparentnosti třeba z vnitrostranického života. Viz
https://forum.pirati.cz/oznameni-f595/evidence-lobbistickych-kontaktu-t13315-320.html

Odpovědět

17. 10. 2014 (13:23)  –  Magdalena Myslivcová

0
0

Tomáši, účelově interpretovat lze určitě různě. Politické spektrum je pestřejší a hlasy se více rozdrobí. Často slyším argument, že k volbám nemá smysl chodit, když si to tam politici stejně upečou po svém… A to se právě teď děje! Chystá se puč. Jako obyčejný volič si myslím, že ten, kdo volby nevyhrál, nemá právo z vedení města vyšachovat toho, kdo volby vyhrál. ČSSD má nezpochybnitelně od voličů nejsilnější mandát k vedení města. Aniž bych chtěla být osobní, na druhé straně čistě statistická fakta – preference JUDr. Luboše Průši, který Jihočechy fakticky řídí a JUDr. Veselého coby vítěze voleb na postu starosty odmítá, výrazně klesají. Zatímco v roce 2006 (za ODS) obdržel od voličů 4300 hlasů, v roce 2010 za SNK-ED 2498 hlasů a letos za Jihočechy již jen 1965 hlasů! Možná by tedy byla na místě větší skromnost.

Odpovědět

17. 10. 2014 (13:27)  –  Zbyněk Konvička

0
0

ad Luděk Blaha: naprosto nebyla řeč o nějakých zločincích, kteří tu něco plení nebo chtějí plenit…přece… můj výrok směřoval jen a jen k tomu, že v případě "pestrobarevné koalice" je podle mého díky velkému spektru pohledů na věci jednak těžší dojít nějakému konsensu a kompromisu v řešení (o prosazování vlatního programu ani nemluvě) a jednak si myslím, že opozice má právě mít roli "hlídacího psa" … podobně jako novináři nebo samotní občané… když si něco "pestrobarevná" koalice upeče třeba i proti většinové vůli občanů-voličů, kde budou kontrolní mechanismy přímo v řadách zastupitelů…?

a navíc nebuďme naivní v tom, že většina občanů má čas nebo chuť bedlivě hlídat každý krok každého jednotlivého zastupitele, proto si tam podle mého právě toho svého "koně" zastupitele volí, protože má v něj nějakou důvěru s tím, že bude jeho nejlépe zastupovat, vyjadřovat se k věcem a navrhovat řešení… obávám se, že ve chvíli, kdy bude "pestrobarevná" koalice, tak o bude více rozhádané a hůř se bude dobírat nějakému výsledku…

Odpovědět

17. 10. 2014 (13:47)  –  Luděk Blaha

0
0

Neřekl jsem, že byla řeč. Ptal jsem se pro klid duše. A jásám, že jste mne, pane Konvičko, uklidnil.

Odpovědět

17. 10. 2014 (15:03)  –  Ondřej Blažek

0
0

Ahoj Magdo, myslím, že se na to díváš až příliš jednostranně a emotivně. Ano, ČSSD vyhrála volby, ale musí přece sestavit většinovou koalici. Pokud se jí to nepodaří, tak těžko může vládnout. To, že si druhá nejsilnější strana klade nějaké podmínky pro vstup do "velké" koalice přece není nijak amorální, nejde o žádné "nechutné hry", ale o úplně normální politické vyjednávání. A Jihočeši nejsou všemocní – záleží přeci i na dalších osmi (!) stranách, jestli se jim chce s ČSSD jít do koalice. Například pro TOP 09 jsou určitě přirozenějším partnerem středopravicoví Jihočeši než levicová ČSSD – zvlášť když na parlamentní úrovni jsou tyto dvě strany proti sobě. Je to zkrátka daleko komplikovanější, než jak to tu prezentuješ.

Odpovědět

17. 10. 2014 (15:45)  –  Magdalena Myslivcová

0
0

Ondřeji, jistě je to mnohem komplikovanější, o tom nepochybuji. Chápu také, že hájíš zájmy strany, za kterou jsi kandidoval a které věříš. Očima občana, ale opravdu považuji za velice nefér, že nerespektuje vítěze voleb a kladete si podle mého názoru neslýchanou podmínku, aby nebyl starostou. Občané si ho zvolili a tomu byste se měli bez diskusí podřídit. Jako vidno, úroveň naší společnosti bohužel ještě velmi pokulhává za našimi západními sousedy. Tam nikdo díky přímé volbě starosty o výsledcích nediskutuje a nehrají se žádná NECHUTNÉ HRY.

Odpovědět

17. 10. 2014 (16:20)  –  Tomáš Poskočil

0
0

Magdo, ale tady se podle mě žádné nechutné hry nedějí. Vzpomínám na rok 2010, kdy volby na celorepublikové úrovni vyhrál Paroubek. Ale protože jeho potencionální koaliční partneři neuspěli, jako vítěz nejen že musel do opozice, ale dokonce sám rezignoval! Bylo to nemorální??? Něco podobného je teď tady v Písku. Vyhrála sice ČSSD, ale protože středopravicové strany porazili levicové strany poměrem 17:10, je jejich koaliční potenciál mnohem vyšší… Neviděl bych v tom žádné nekalosti, nehoráznosti ani amorální zvěrstva ;-)

Odpovědět

17. 10. 2014 (16:21)  –  Petr Putna

0
0

Ondro, tyhle floskule o "normálním politickém vyjednávání" nezakrývají jasnou věc, kterou každý normálně uvažující člověk chápe: že je to prostě prasárna, chtít odstavit člověka, který opravdu dostal v Písku nejvíc hlasů. Před volbami jsme se spolu bavili o tom, že věříš, že lidé chodí do politiky s dobrými úmysly a že většina je slušná. Bývalý svazák, bývalý komunista, bývalý ódeesák, bývalý evropský demokrat současný Jihočech L. Průša tu předvádí něco, na co jsme zvykli "z velké politiky", ale je to neskonalá malost. A dobré úmysly a slušnost, aby v tom čert pohledal. Vyvrať mi to prosím a vysvětli, jaký má tahle šaráda smysl kromě toho, že některým Jihočechům leží Ondřej Veselý v žaludku (i když nechápu proč).

Odpovědět

17. 10. 2014 (16:38)  –  Tomáš Poskočil

0
0

Prosím Vás, jaký puč? Jaká prasárna? Nikdo přece neříká, že je pan starosta neslušný a nečestný člověk! Ale prostě je to o tom, jak se kdo s kým domluví. Já si myslím, že každý hlas voliče je svatý, ať je pro vítěze nebo pro poraženého. A voliči určili 27 zastupitelů, všichni z nich jsou vítězové a je teď už na nich, jak to dokážou dát dohromady. Naprosto chápu Jihočechy, že někoho nechtějí. Přece po nich nechcete, aby 4 roky dělali něco, s čím nesouhlasí!? Raději, ať se pohádají teď a i klidně za cenu toho, že bude někdo postaven mimo hru, než abychom toto hádání sledovali celé 4 roky… Raději opozici a koalici, než nefungující a rozhádanou vládu od leva do prava…

Odpovědět

17. 10. 2014 (18:40)  –  Zbyněk Konvička

0
0

Petr Putna to ve zkratce napsal naprosto přesně … šachy pana Průši jsou bezprecedentní plivnutí voličům města Písku do tváře… škoda jen, že ostatní strany, které se už vidí v koalici tomuto přístupu jen přikyvují… a nikdo z nich nebouchne do stolu a neřekne. "Takhle teda ne pane Průša… ČSSD a Ondřej Veselý má legitimní právo sestavovat koalici jako první, pakliže se mu to nepovede, je na řadě místo druhé – tedy Jihočeši…"

a jestliže tady zaznělo, že se Písecký svět barví do oranžova, tak je to opravdu k smíchu… nechci mluvit za redakci Píseckého světa, neb zde jen přispívám externě, ale myslím si, že redaktoři Píseckého světa jen vyjadřují přání, aby se hrálo fér… a respektovaly se výsledky voleb…

Písecký svět nikdy nebyl a není podle mého jakýmsi proradničním médiem, který by nedával prostor všem stranám a všem občanům… diskuze posledních dní je toho důkazem….

Odpovědět

17. 10. 2014 (23:19)  –  Lenka Dobiášová

0
0

Zdivočelé partaje se definitivně utrhly ze řetězu a cloumají Pískem.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.