Přihlášení

Kollárka bude uzavřena

22. 3. 2019 | Redakce PS | Diskuze (3) | Věci veřejné

V souvislosti s postupující realizací stavby Teplárny Písek a. s. „Přechod parovodu na horkovod Písek“ prováděné firmou SYSTHERM s. r. o., dojde v posledním březnovém týdnu k částečné uzavírce Kollárovy ulice v Písku v úseku od křižovatky s ulicí Jeronýmova po křižovatku s ulicí Mírové náměstí. Obousměrný provoz zde zůstane zachován, avšak jen asi do 15. dubna.

„Přibližně v druhé polovině dubna bude uzavírka Kollárovy ulice rozšířena a od Nového mostu do ulice Táborská motorová vozidla projedou pouze v jednom směru.  Objízdná trasa Od Táborské k Novému mostu povede ulicemi Sedláčkova – Za Pazdernou – Lázeňská – Tyršova – Kollárova. Stavební práce na této etapě by měly v závislosti na klimatických podmínkách trvat přibližně do konce školního roku,“ informuje Tomáš Květoň z odboru dopravy.

Cestující MHD upozorňujeme, že zastávka v ulici Erbenova bude dočasně zrušena bez náhrady.

Protože se dá předpokládat, že se zejména ve špičkách budou v Kollárově ulici a na objízdné trase tvořit kolony, prosíme řidiče, kteří by místem pouze projížděli, aby se celé lokalitě vyhnuli a objeli město po silnicích I. třídy č. 20 („čtyřpruh“) a 29 (ul. Zborovská).

„Prosíme všechny řidiče o trpělivost a ohleduplnost při tomto nezbytném dopravním omezení a děkujeme za respektování přechodného dopravního značení,“ dodává Tomáš Květoň.

Od čtvrtka 21. března bude dočasně a bez náhrady zrušena zastávka MHD Erbenova. Důvodem je jednak uzavírka sjezdové rampy na mostě v Burketově ulici, z důvodu rekonstrukce, a dále plánovaná částečná uzavírka ulice Kollárova (silnice č. II/139) kvůli instalaci horkovodního potrubí. Zastávka nebude v provozu až do doby ukončení výkopových prací v prostoru Mírového náměstí a Kollárovy ulice.

„Dále budou s platností od soboty 23. března z provozně technických důvodů bez náhrady dočasně zrušeny spoje číslo 22 a 23 linky 365306, a to do doby ukončení uzavírky sjezdové rampy na mostě v Burketově ulici v Písku,“ informuje Jaroslav Hrneček z odboru dopravy.

Cestující veřejnost žádáme o strpení těchto mimořádných změn v městské hromadné dopravě a současně doporučujeme sledovat informační tabule s aktuálními zprávami na jednotlivých zastávkách a v autobusech MHD.

O dalších změnách budeme informovat také na webových stránkách města Písek.

Irena Malotová, tisková mluvčí

0
0

Diskuze k článku +

24. 3. 2019 (14:09)  –  Ondřej Blažek

0
0

Do kdy je vlastně plánovaná částečná uzavírka Kollárovy ulice? Ví se to?

Odpovědět

24. 3. 2019 (14:14)  –  Ondřej Blažek

0
0

Už vidím. Do konce šk. roku.

Odpovědět

25. 3. 2019 (14:50)  –  Kamil Václavík

0
0

Průjezdnost městem Písek se nyní značně zhoršila. Místní si nějak pomůžou, protože město znají, ale cizí budou mít velké problémy. Proč se najednou rozestavělo několik komunikací ve městě? Sjezd na silnici I/20 (u Lesnické školy), Dále Nádražní ulice a nyní i část Kollárovi ulice. Vynechal jsem stavbu u Nemocnice. Sliby, že to bude hotové v nějakém termínu se podle dřívějších stavebních akcí většinou nedodržují. Nastanou různé komplikace, ale nejhorší je, jak některé firmy na stavbách pracují. Stačí jít okolo a vidíte, že na stavbě je 1 či 2 pracovníci. To co je běžné v zahraničí, že se na stavbě pracuje prakticky pořád včetně víkendu, aby vše brzo hotovo se u nás neděje.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.