Přihlášení

Lávka u Václava bude stát v září a ponese jméno arch. Pleskota

28. 12. 2017 | Redakce PS | Diskuze (2) | Věci veřejné

Budoucí lávku u Václava provází od počátku komplikace. V prvním kole výběrového řízení vítězná firma Metrostav a.s. od zakázky za vysoutěženou cenu 33 mil. odstoupila s odvoláním na kapacitní důvody. Záhy se však ukázalo, že příčinou byl požadavek subdodavatele ocelové konstrukce na vyšší cenu. V druhém kole Metrostav zvítězil znovu, tentokrát už s částkou navýšenou na 40 mil. Stavební práce mají začít již v lednu a skončit v září.

Nejpozději do května bude jasné, zda město uspělo s žádostí o dotaci z IROP, kde může na lávku získat max. 6 mil. Letopisecká komise odsouhlasila pojmenování lávky po jejím autorovi a píseckém rodákovi Ing. arch. Josefu Pleskotovi, „neboť tento název se již běžně vžil a o lávce se jinak nehovoří.“ Protože se jedná o žijícího autora, bylo nutné vyžádat si jeho písemný souhlas. Návrh Věnceslavy Skřivánkové, aby byla lávka pojmenována po politické vězenkyně z nedaleké vily nad řekou Dagmar Šimkové, nenašel dostatečnou podporu.

0
0

Diskuze k článku +

28. 12. 2017 (17:30)  –  Luděk Blaha

0
0

Pokud si dobře vzpomínám, byla Pleskotova lávka jedním z nosných témat minulých komunálních voleb. Vymezováním se v rámci Pleskotovy lávky snad vznikala i jakási předvolební uskupení. Téměř takového kalibru, jako jestli se bude volit Losna, a nebo Mažňák. Naštěstí si už nepamatuji, kdo byl pro a kdo proti, protože bych se možná ale hodně usedavě smál. Asi jako u tenkrát také naprosto zásadně předvolebně pojímané otázky železniční zastávky u Preslovy ulice.
V každém případě by bylo zajímavé dopátrat, jak to tenkrát bylo, a jak početná skupina občanů města prostřednictvím zvolených politických stran promítla svoji vůli k postavení lávky. Pokud převažují, pak se realizace jejich přání do konce volebního období stihne ne jako pomník proti vůli občanů na věčné časy.

Odpovědět

28. 12. 2017 (18:33)  –  JUDr. Josef Šlehobr

0
0

Dobrý večer,
vážený pane L. Bláho záležitost, že bude postavena Pleskotova lávka je plně záležitostí současného vedení radnice, tedy záležitost
většiny lidí, kteří v minulém období byli proto lávce. Mluvilo se také, že to je osobní záležitost Veselého, kterému nepřipadalo správné, aby se musel, tak známý architekt, být zařazen do výběrového řízení. Proti byla BETONOVÁ LOBI PÍSEK G. Mám dojem, že se s nimi znáte nebo ne.
Hlavní je, že zdravý rozum zvítězil, neboť se uvažovalo i o přívozu.
JUDr. Josef Šlehobr

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.