Přihlášení

Lyžařský svah pojede od 17. ledna

11. 1. 2019 | Redakce PS | Diskuze (0) | Věci veřejné

Ve středu 9. ledna byl v Písku po několikaleté odstávce slavnostně znovuotevřen lyžařský svah. Areál pod novým názvem Skiaréna Písek bude od čtvrtka 17. ledna trvale přístupný pro širokou veřejnost. Lyžařský svah byl nad ulicí U Vodárny vybudován v roce 1976, v posledních letech jej však využíval jen lyžařský klub. V loňském roce prošel svah po dokončení výstavby nové vodárny na Hradišti zásadní rekonstrukcí podle projektu firmy SNOWPLAN s.r.o. Realizovala ji firma Metrostav a.s. za vysoutěženou cenu 14,4 mil. Lyžařský svah byl rozšířen, vybaven novým vlekem pomou a také pojízdným kobercem pro nejmenší lyžaře. Sjezdovka je osvětlená a vybavená zasněžovacím zařízením, které čerpá vodu z řeky. K dispozici je i odbavovací zařízení a veškeré bezpečnostní prvky.

Příznivci lyžování najdou aktuální informace ke svahu na facebookových stránkách https://www.facebook.com/skiarenapisek/, informace o lyžařském oddílu pak na stránkách www.skiklub.cz.

Na provozovatele svahu vypsalo město výběrové řízení, které vyhrála společnost SKI KORY s.r.o. Od 1. ledna 2019 hradí městu nájemné 25 tisíc ročně a současně nese náklady na zasněžování. Provozní doba se předpokládá  úterý až pátek od 14 do 21 hod, sobota a neděle od 9 do 16 hod, přičemž v sobotu je v plánu i večerní lyžování od 18 do 21 hod. Lyžovat lze buď na časové nebo bodové jízdenky. Celodenní jízdenka vyjde na 380 Kč, 4 hod na 280 Kč, 3 hod na 240 Kč, 2 hod na 200, 1 hod na 140 Kč. 5 jízd vychází na 80 Kč, 10 jízd na 130 Kč, 20 jízd na 240 Kč, 30 jízd na 350 Kč. Senioři nad 65 let mají slevu. Děti do čtyř let v doprovodu dospělého lyžují zdarma.

Místostarostka města Petra Trambová upřesnila, jak bude Skiaréna fungovat: Lyžařský svah má i nadále k dispozici umělý povrch (kartáče), které se pokládají vždy koncem léta. Lyžuje se na nich na podzim a pak slouží jako podklad pod sněhem. Na jaře se musí sbalit, přes léto se na nich lyžovat nedá kvůli rychlému vysychání a znehodnocování povrchu, ale také prorůstání travou. Lyžování na svahu v Písku může tedy probíhat od konce srpna do cca konce března. Postupně by mělo také docházet k výměně kartáčů, ty současné jsou ještě z doby založení svahu v roce 1976.

V budově zázemí je k dispozici klubovna/převlékárna a toalety. Je možný i prodej drobného občerstvení. V budoucnu tu bude ještě servis a půjčovna kompletního lyžařského vybavení.Rekonstrukce je momentálně dokončena. Nicméně by bylo vhodné vybudovat dole v ulici U Vodárny parkovací místa a zpřístupnit areál schodištěm z této ulice. Tato investice zatím v rozpočtu není, uvidíme, jak bude fungovat provoz letos.

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.