Přihlášení

Malou (ani velkou) domů nehrajem

16. 6. 2015 | Jiří Hořánek | Diskuze (5) | Věci veřejné

Korupce je jako sněžný muž – každý o něm mluví, ale nikdo ho neviděl. V žebříčku indexu vnímání korupce je Česko poměrně vysoko, ale v počtu objasněných případů nic moc. Máte podezření, že se ve Vašem okolí děje nějaká špinavost a někdo někomu poskytuje neoprávněné výhody? Jste svědky nabízení úplatků, ale nechcete si pálit prsty?

Na webu www.bezkorupce.cz je k dispozici nástroj pro bezpečné a anonymní oznamování korupčního jednání GlobaLeaks, který chrání identitu oznamovatelů i obsah jejich oznámení. Pokud se setkáte s podezřelým jednáním, můžete se obrátit na:

http://www.bezkorupce.cz/blog/2015/06/15/oznamovani-korupce-je-ode-dneska-v-cr-bezpecnejsi-spoustime-specialni-nastroj-pro-oznamovatele-korupce-globaleaks/

0
0

Diskuze k článku +

16. 6. 2015 (19:57)  –  Richard Kába

0
0

Asi se shodneme na tom, že korupce, uplácení, tunelování, přihrávání kšeftů zpřáteleným firmám za úplatu apod. je společensky patologický jev a jde o nemorální a neakceptovatelné jednání.

Ještě nikdy v historii lidstva se ale nepodařilo vytvořit morální hodnoty, za pomoci nemorálního a stejně společensky patologického udávání.

Ani PSVB, ani domovní důvěrníci, ani spolupracovníci STB a ani žádná jiná podobná aktivita nevedla k ničemu dobrému, natož lepšímu.

Korupci lze vymýtit, nebo přinejmenším omezit velmi jednoduše tak, že se budou eliminovat situace, kdy k ní vůbec může dojít, když se sníží míra přerozdělování všeho druhu, když se sníží pravomoci úředníků a když se např. radnice začne chovat transparentně, když bude zveřejňovat všechny smlouvy, bude dělat výběrová řízení, dokáže zdůvodnit proč a jak čerpá dotace. Rozhodně ně udáváním.

Odpovědět

16. 6. 2015 (20:33)  –  JUDr. Ondřej Veselý

0
0

Pane Kábo, sice stojíme každý na jiné straně spektra, ale pod to, co jste napsal, bych se z fleku podepsal. A navíc je to napsáno velmi trefně:)

Odpovědět

16. 6. 2015 (21:11)  –  Martin Brož

0
0

Pane kolego, poslouchá se to hezky, položme si ale otázku kdo smetl ze stolu transparentní účty města, pořizování audio záznamu z rady města, a další věci, které tomuto jevu zabraňují. Nechápu tedy co tímto chcete sdělit, jestli si jen hrajete nebo testujete co všechno ještě vydržíme :) poslední dobou mě připadá, že vaše strana to má snad v popisu práce (to testování občanů).

Odpovědět

16. 6. 2015 (21:32)  –  Richard Kába

0
0

Jinak jenom trochu nevazne, kdyz jsem cetl titulek clanku, rikal jsem si, ze holt asi zastupitelstvo dalsi verejne WC neporidi, asi z nedostatku dotacnich programu … :)

Odpovědět

16. 6. 2015 (21:37)  –  Luděk Blaha

0
0

Příště, Martine, zkus formulovat oslovení pana místostarosty tak, aby tomu porozuměl. Například
'Ale no tak, to je pane kolego z Vaší strany typický příklad manipulace…'
V každém případě, dokud nebudou všechny toky státně správních a samosprávních peněz, tedy našich peněz, naprosto otevřené, bude tu vždy prostor pro nějakou tu levotu, levotičku. A proč rovnou domů? Kamarádíčkům taky dobře. Řiťo lizectví i lezectví se vítá vždycky.
A když říkám všechny toky, myslím tím všechny toky. Všechny příjmy i výdaje, všechny smlouvy, platy všech zaměstanců, všechno! Chceš-li se státem nebo obcí zaměstnat, chceš-li státu nebo obci něco prodat, pak všechno. Šmejdi všeho druhu se toho bojí jako kříže čert, nějakými tajemstvími se oháněje. Takže
v-š-e-ch-n-o !!!

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.