Přihlášení

Neobyčejný festival loutkových divadel začíná

6. 9. 2019 | Redakce PS | Diskuze (0) | Věci veřejné

Písecký Loutkový spolek Nitka je pořadatelem již osmého ročníku Neobyčejného festivalu loutkových divadel, který se uskuteční v pátek a v sobotu 6. a 7. září 2019 v šapitó, jež vyroste, jako každoročně, na Bakalářích před děkanským kostelem.

Do města nad Otavou se tentokrát sjedou výhradně profesionální soubory, které by měly zajistit vysokou úroveň celého festivalu. V pátek vystoupí táborské divadlo Dokola se dvěma představeními: Dobrodružství skřítka Kuka, pohádka o malém lesním skřítkovi, který se narodil ze ztraceného kukaččího vajíčka, a v 19,30 s příběhem Fimfárum, jenž vychází ze stejnojmenné knihy Jana Wericha. Pražské divadlo KK (Koula Kamil – herec a režisér) zahraje jednak pohádku O Smolíčkovi a jednak O pejskovi a kočičce, kterou podle Josefa Čapka upravil Jiří Žáček.

Sobotní program zahájí soubor Kasperle z Prahy představením o Kašpárkovi a Kalupince nazvaném Kašpárkova dobrodružství aneb Ó ten chrabrý rek je Kašpárek aneb Kalupinka. Kašpárka všechny děti určitě znají, vědí o jeho neuvěřitelných dobrodružstvích. Ale kdo je to Kalupinka? Kašpárkova kamarádka, která je stále v pohybu a kalupu. Další představení zahrají dvě divadla, která vznikla z iniciativy studentů DAMU, Divadlo T601 z.s., nazvané podle modelu Trabantu T601, v němž hráli první hru a soubor Loutky bez hranic, z.s. Jejich pohádky Tři medvědi a malá Máša, Výlet na Říp – podle Jiráskových Starých pověstí českých, Malá mořská pohádka, na motivy Andersenovy Malé mořské víly a Tajemství jabloně podle Miry Lobe Babička v jabloni bychom si určitě neměli nechat ujít. Závěr festivalu patří pražskému Divadlu vi.TVOR a jeho hře Tisíc tuctů odehrávající se  při zlaté horečce na Aljašce.

Vstupné na jednotlivé pohádky je padesát korun, permanentka na všechna představení po oba dva dny je za velmi výhodnou cenu sto korun. Doprovodným programem bude tvůrčí dílnička DDM Písek, kterou již tradičně povede Maruška Petrová. Také přijede komediální společnost Al Rašíd ze Strakonic, jež bude provozovat historické zábavné atrakce na ruční pohon. A Loutkový spolek Nitka si pro všechny připravil překvapení…

Věříme, že letošní osmý ročník bude stejně úspěšný jako ty předcházející, že loutkám a jejich vodičům se bude v Písku líbit a ti zase potěší malé i velké diváky v šapitó na Bakalářích.

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.