Přihlášení

Nový bazén bude pod lesnickou školou

13. 8. 2020 | Martin Zborník | Diskuze (11) | Věci veřejné

Nový Bazén Písek - HLASOVÁNÍ

Dnes o tom rozhodli zastupitelé nejmenším možným poměrem 14 hlasů z celkových 27 na svém prázdninovém jednání. Zrušili zároveň rok staré usnesení ze 4.4.2019, které přesunulo bazén a sportovní halu do prostoru kasáren. Nový bazén se bude stavět dle hotového návrhu ateliéru PROJEKTIL ARCHITEKTI s.r.o. Celková cena zakázky je kalkulována ve výši 380 mil. Kč bez DPH (15 mil. Kč interiéry, 15 mil. Kč parkoviště nad umělou trávou, 350 mil vlastní stavba). Pro záměr hlasovali koaliční strany PRO Písek, KDU-ČSL a jeden člen ČSSD. K podpoře se však připojili i opoziční zastupitelé z řad ODS a ANO 2011. Jednoznačně proti byli Piráti, KSČM a PÍSEK SOBĚ. Po letech je konečně na obzoru dohledné vyřešení této městské lapálie.

Debatě o návratu záměru pod lesnickou školu předcházelo projednání petice odborné veřejnosti a informování o stavu současného bazénu, který dle platného rozhodnutí referenda musí být po dobu výstavby udržován v provozu.  

Po dnešku to vypadá, že podají plány na výstavbu společného zařízení nového bazénu a sportovní haly v prostoru kasáren. Tedy na stole je hned řada otazníků do diskuse, co se započatou územní studií v prostoru kasáren. Mimochodem, jen do dnešního dne se mohou podávat podněty k pořízení územní studie.

Téměř identická většina zastupitelů zároveň nepodpořila následný záměr otevření otázky přestavby a rekonstrukce bazénu starého. Dnes částí zastupitelů navrhované vypsání referenda, v termínu krajských voleb, s možností odblokovat starý bazén, zrušit původní podmínku 1. referenda – zachování provozu a vybudování nového bazénu na jiném místě a umožnit tak nejspíš levnější rekonstrukci stávajícího bazénu, získal pouhých 11. hlasů. To ovšem nestačí. Z vůle zastupitelstva se tedy bude stavět pod bazénem. 

KDO HLASOVAL PRO VYPSÁNÍ REFERENDA NA MOŽNOST REKONSTRUKCE STARÉHO BAZÉNU POD HRADBAMI:

Do hry ale mohou vstoupit občané, kteří když sesbírají potřebných 2000 hlasů na podporu referenda, zastupitelé chtě, nechtě budou muset referendum vypsat. Tedy jako již po mnoho let. Nic zatím není jasné a definitivní.     

Videozáznam z jednání bude dostupný v příštím týdnu na stránkách města. 

 

0
0

Diskuze k článku +

13. 8. 2020 (18:59)  –  Luděk Blaha

0
0

Jezdíme s dětmi do Strakonic.
Slušná cena, potřebné zázemí, všude plno místa, pro neplavce a poloplavce dva dětské bazény a vynikající padesátka.
Pa-de-sát-ka!!!
Pamětníci si jistě pamatují, že v Písku také bývávala. A pěkně to kolem ní žilo. Než z ní město s péčí řádného hospodáře udělalo poměrně málo využívanou silážní jámu zřejmě jako pobočku městské kompostárny.

Odpovědět

14. 8. 2020 (00:01)  –  Michaela Šťastná

0
0

Bazén, téma, diskuzí, dnes téma pro 14 zastupitelů významnější, než změna územního plánu.
Tak to ale ve vedení města je, řeší se věc podružná, která má být třešinkou v životě města, které ovšem v jiných podstatných věcech bezvadně funguje. U nás je to naopak, staví a řeší se roztodivné kratochvíle, ale to podstatné se skrývá po mnoho let, dokud se to nerozpadne jako venkovní bazén.

Co na tom, že nemáme opravené chodníky, které se v zimě taky třeba pro málo peněz neprohrnují, nemáme na namalování čar na parkovišti, na kontejnery na odpad, skoro celou Habeš neřeší nikdo léta právě proto, že na to není dost peněz, na to se totiž peníze ani nevyčlení.
Na ostatní záležitosti, které nejsou životně nezbytné prý máme, dnes dokonce zaznělo, že rozpočet města je tak vysoký, že ve dvou letech je bazén zaplacený. Bez dodatku, že by město ty dva roky nic jiného než bazén neplatilo!
A to nebyl ten nejlepší argument z řad čtrnácti, ještě lepší argument byl ten místostarostky, která uvedla, že dnes, v srpnu, byli na bazénu jen 4 lidé! Podáno jako argument, že do bazénu lidi nechodí, ovšem bez dodatku, že se hovoří o krytém bazénu. Já se divím, že tam vůbec někdo byl, v tomhle vedru tam muselo být hrozně. Já bych se dokonce vsadila, že u toho venkovního nebyl vůbec nikdo! A nedodala bych k tomu, že se hospodařením města rozpadá a je bez vody.

Já jsem optimista. Čtrnáct členů zastupitelstva hlasujících PRO není v téhle story nic nového, to je pro bazén standardní počet. I když zaznělo později u referenda opakovaně, že už máme usnesení pro bazén pod lesárnou a není referendum třeba, nevidím to černě. Usnesení zastupitelstva u průmyslové zóny vydrželo v platnosti 29 dnů, poté bylo zrušeno, tohle usnesení to může potkat také.

Odpovědět

14. 8. 2020 (01:15)  –  Luděk Blaha

0
0

"dnes, v srpnu, byli na bazénu jen 4 lidé"

A na Šarlatském rybniku opět nebyla ani noha!
Z toho by se dalo dovodit, že občané Písku nemají ale vůbec zájem o koupání ve venkovních areálech…
Ono na tom zase až tak moc nesejde, ale když jsem si chtěl v tom původním padesátimetrovém venkovním bazénu před lety zaplavat s nadsázkou trochu tréninkově, musel jsem počkat na chladnější dny. Jinak tam byla hlava na hlavě. Nebylo skoro kde si roztáhnout na trávu ručník.
Možná by bylo zajímavé se píseckých zastupitelů zeptat, kdo z nich tam kdy byl naposled, a jestli vůbec.

Odpovědět

14. 8. 2020 (02:44)  –  Michaela Šťastná

0
0

Kdyby ten argument nebyl tak děsivě unfér, byl by to bezva vtip. To si ještě poslechněte na videu ten výpočet splacení celkové částky z rozpočtu města, ten je taky dobrý, a to v matematice nejsem dobrá.

Zastupitelé měli před zasedáním exkurzi na plavečáku, i pod ním, tedy ti, co mohli na exkurzi jít. A na webu města má Písek ňůws fotky z té procházky. I ta padesátka tam je, jako vizitka, aby se lidem plavečák zošklivil… A další vtipná-jaké fotky zveřejnilo město a jaké na místě pořídil Z. Konvička. Oba fotili ve stejnou dobu na stejném místě a voilá, jako by byli každý někde jinde!

A přesně o tom je i ta fraška, upravit argumenty pro dosažení vlastního cíle, lidem pohled omezit stínidly jako koním na dostizích, po pohledu i jejich myšlení takovými argumenty a těmi čtrnácti je to pak považováno za přesvědčivé vítězství. Jen se nemohu rozhodnout, jestli mi má být líto lidí, kteří jim to věří, nebo jestli jim mám ten život s omezeními dopřát.

Odpovědět

21. 8. 2020 (19:37)  –  Bc. Ladislav Douša, DiS.

0
0

Kdyby se Šarlatský rybník odbahnil, více plavců by si k němu cestu najít mohlo. Alespoň začátkem léta – teď je tamní voda jen pro otrlé.

Odpovědět

21. 8. 2020 (21:34)  –  Michaela Šťastná

0
0

No, sice to úplně nesouvisí, ale všechny rybníky a rybníčky v majetku města spravují nájemci, které jim město vybralo.
Pravda, Beránkovec se pomalu u loviště rozpadá, Šarlák je mělký a nejde z něj vytřískat chovem ryb, ale za to odpovídají nájemci.
A jejich hospodaření kontroluje město, je to jejich majetek.
Podívejte U Vodáka, tam si vedení města všimlo včas, že se tam hospodaří špatně, a chov ryb tam vypovědělo, kdežto jinde je to asi v pohodě.
Nebo tam nikdo z vedení města nemá momentálně vlastní zájem.

Odpovědět

15. 8. 2020 (17:58)  –  Luděk Blaha

0
0

Nedaleko od chátrajícího městského bazénu už mnoho let utěšeně chátrá i lávka přes městský ostrov.
Až se lávka pro svoji nezpůsobilost sloužit chodcům i cyklistům co nevidět uzavře, v souladu s ideou chytrého města se nejspíš také dočkáme mnohaletého telenovelního prohlasovávání, jestli bude lepší novou lávku umístit pod lesnickou školu, a nebo do areálu kasáren.
Určitě ji ale nechají postavit ti, kteří na jejím odmítání postavili v předchozí kampani svůj volební program.

Odpovědět

2. 1. 2021 (11:26)  –  Michaela Šťastná

0
0

V Táboře pokračuje výstavba senior centra za 240 milionů korun, Písek postaví nový plavecký stadion za 182 milionů a Strakonice….. Nejzásadnější očekávaným projektem je stavba nového bazénu za 182 milionů. ……
https://pisecky.denik.cz/z-regionu/co-prinese-rok-2021-jihocechum-novy-senior-dum-bazen-i-bezpecnou-stezku-20210101.html?fbclid=IwAR3TNr5pT_HLocD0BtB6WG-PPSwfXno3GaZ3ypcdF87uoWlpoRoyuXnDeIs

Aby bylo jasno, bazén je schválen za 380 milionů korun bez DPH. Letos je v rozpočtu města 182 milionů, zbytek bude v rozpočtu příští rok.
Tak to se podívejme, jak se zkreslují informace. Dneska se dozvíme, že bazén v Písku bude takhle levně vystavěn, a to by mě zajímalo, proč se tato nepravdivá informace, tedy LEŽ pustila do světa. A taky kdo ji vypustil do světa.
Jako strategie je to tedy ubohá, to se musí nechat.

Odpovědět

3. 1. 2021 (16:32)  –  Ondřej Medek

0
0

Článek
https://pisecky.denik.cz/z-regionu/co-prinese-rok-2021-jihocechum-novy-senior-dum-bazen-i-bezpecnou-stezku-20210101.html

je už opraven: "Nejzásadnější očekávaným projektem je stavba nového bazénu, která má stát téměř 400 milionů, v roce 2021 je investice stanovena na 182 milionů."

Jednoduše jsem kontaktoval autorku článku, ta se omluvila za omyl a článek napravila. Každá chybná informace není úmyslná lež. I novináři jsou jen lidé a dělají lidské chyby.

Odpovědět

3. 1. 2021 (17:45)  –  Michaela Šťastná

0
0

Než jsem včera příspěvek zveřejnila, přečetla jsem si článek 2x a usoudila, že byl autorizován (není to opsaná TZ města), a že se nejedná jen o překlep, a text opravy to víceméně potvrzuje.
Proto jsem napsala svůj příspěvek, běžně na překlepy a šotky nereaguji.

V těle článku došlo k opravě čísel podle skutečnosti, perex zůstává stejný. I obsahem sdělení.
**Co přinese rok 2021 Jihočechům? Nový dům pro seniory, bazén i bezpečnou stezku
včera 06:00
Nový rok 2021 bude zásadní v investicích nejen krajských, ale i jednotlivá města pokračují v budování stěžejních staveb pro občanskou obslužnost a infrastrukturu. V Táboře pokračuje výstavba senior centra za 240 milionů korun, Písek postaví nový plavecký stadion za 182 milionů a Strakonice investují 60 milionů do bezbariérové trasy. **

Asi se nechci dneska přít o to, zda šlo pouze o překlep nebo lež, dneska si opravený text přečtou jen ti, kteří sledují naše komentáře, a ti co čtou jen perex a nadpisy článků zůstanou na "svém" i nadále.

Všichni se můžeme mýlit, v tomhle případě si omylem opravdu nejsem jistá.

Odpovědět

9. 1. 2021 (23:09)  –  Bc. Ladislav Douša, DiS.

0
0

Hlavně už to nikdo nesmaže z tištěného vydání. Ale to nevadí, alespoň nám mohou v celém kraji závidět, jak levně postavíme bazén. Hlavně aby nemusel být z důvodu nekonečného nouzového stavu natrvalo vypuštěný, to by mi té půlmiliardy přišlo líto.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.