Přihlášení

Osadní výbory se poprvé sešly v novém složení

7. 2. 2019 | Redakce PS | Diskuze (0) | Věci veřejné

Osadní výbory začínají po komunálních volbách pracovat v novém složení. Ze zápisů jsme vybrali jen malou část. Je vidět, že každá část města má svá trápení. Obyvatelé mají možnost se do dění aktivně zapojit.

HRADIŠTĚ

15. ledna se poprvé sešel osadní výbor Hradiště, předsedou je Michal Turek a místopředsedkyní Tereza Boháčová. Na konci minulého volebního období se výbor zabýval řadou problémů – například nedostatečnou kapacitou parkování a žádostí o rozšíření točny autobusu, žádostí o vybudování přechodu pro chodce a snížením rychlosti v ulici Na Rozhledně či potřebnou rekonstrukcí návsi. Nepodařilo se směnit pozemek pro vybudování parkoviště u fotbalového hřiště. V lednu byla na stole žádost občanů o odstranění zábrany na cestě mezi školkou a garážemi v ulici Pod Školkou. Na příští jednání 12. března od 18 hod jsou zváni i občané Hradiště. Současně osadní výbor vyzývá občany Putimské Vysoké, kteří mají zájem být členy výboru, aby se přihlásili.

 

SEMICE

18. ledna se sešel osadní výbor Semice, předsedou je Milan Smola. Diskutovalo se o požadavcích na výstavbu protihlukové stěny, snížení rychlosti v ulici Obecní i o opravách Mehelnického potoka. Osadní výbor Semice žádá zastupitele o změnu územního plánu, která by upravila přípustný a nepřípustný vzhled a charakter nově vznikajících a přestavovaných rodinných domů v Semicích. Stavby by měly zachovávat venkovský charakter, stavby městského či příměstského charakteru nejsou podle místních vhodné. Na 2. března chystají semičtí oblíbený masopust.

 

SVATÝ VÁCLAV

16. ledna poprvé zasedal osadní výbor Svatý Václav, předsedou je Tomáš Posekaný a místopředsedou Václav Reichl. Zazněly odpovědi na dotazy občanů z veřejného zasedání 13. prosince, například žádost o rozšíření osvětlení v Neklanově ulici, zápach z kanalizace ve Vinické, Nezamyslově a u dopravního hřiště, vyčíslení nákladů na výstavbu lávky a přesun sběrného dvora. Mluvilo se o nutné revitalizaci a údržbě zeleně na břehu řeky od lávky k plovárně. Bylo potvrzeno, že firma Metrostav opraví kamenné schody u řeky, poničené při stavbě lávky a opravě jezu. Diskutovalo se také o požadavku na obnovení přechodu na konci mostu přes přeložku v Burketově ulici. Veřejná zasedání v OtavAreně se budou konat 6. března, 15. května a 4. prosince od 16 hod.

 

PURKRATICE

8. ledna se sešel osadní výbor v Purkraticích, předsedkyní zůstává Lenka Nádějová. Projednávala se potřebná oprava komunikace „Pod Nádvorným“. Osadní výbor žádá město o zvýšený dohled a kontroly na ubytovně Naděje v Purkraticích, především s ohledem na nakládání s odpady a zakládání černých skládek. „Značný objem odpadu končí v přilehlých rybnících a ve volné přírodě. Spolkem NADĚJE avizované kontroly a úklid se jeví jako nedostatečné. Ani další chování ubytovaných se neslučuje se standardním soužitím, řešení na místě nelze uskutečnit – často není přítomen ani formální dozor, což navíc umožňuje volný přístup do ubytovny – neodpovídá účinné správě zařízení tohoto typu.“ Další problémy způsobuje obyvatelům Purkratic narůstající hluk z průmyslové zóny, především z provozu firmy Faurecia. Problém byl předán k řešení Faurecia Automotive Czech Republic s.r.o., ale k nápravě nedošlo a stav se spíše zhoršuje. Občané také oslovují firmy B a K s.r.o. s žádostí o spolupráci při úklidu veřejných prostor.

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.