Přihlášení

Otevřený dopis starostce: Neplýtvejte zbytečně časem a penězi

31. 5. 2019 | Redakce PS | Diskuze (5) | Věci veřejné

Otevřený dopis paní starostce a zastupitelům města Písku poskytl redakci jeho autor Vladimír Lešek. Zveřejňujeme plné znění.

Vážená paní starostko, vážení zastupitelé města Písku,

dne 28. 5. 2019 vyšel na webu idnes.cz článek „Co s dopravou, ptají se v Písku. Podle odpovědí postaví třeba parkoviště1“.

Dle informací v článku má agentura SC&C získat cestovní deníky od občanů města a předat je Centru dopravního výzkumu, kde budou následně jedním z podkladů pro zpracování „Plánu udržitelné mobility města“.

Potíž je v tom, kdy průzkum má probíhat – v květnu a červnu tohoto roku.  Vzhledem k tomu, že začaly práce na sjezdu v Burketově ulici a probíhá výměna parovodu za horkovod v Nádražní a Kollárově ulici (a bude dále pokračovat), není dopravní situace ve městě standardní a velice to ovlivňuje chod města.

Proto si vás dovoluji upozornit na to, že jakýkoliv výzkum, který bude probíhat v době, kdy je rozkopaná podstatná část města, není relevantní pro další analýzy. Vždyť čas vynaložený na toto zpracování je vyhozeným časem, jak občanů, tak agenturních pracovníků, a to nemluvím o finančních výdajích.

Žádám Vás tedy o pozastavení celé akce a její provedení až ve chvíli, kdy ve městě nebude mnoho uzavírek, objížděk a překážek a celá dopravní situace se vrátí do normálu.

S pozdravem

VLADIMÍR LEŠEK

V Písku 31. 5. 2019

0
0

Diskuze k článku +

31. 5. 2019 (15:33)  –  Michaela Šťastná

0
0

Pane Lešku, na webu města o průzkumu informovali (7.5. 2019), a v době, kdy byl městem schvalován, mě ani ve snu nenapadlo, že bude probíhat takovým způsobem.
Jste první, kdo, přinejmenším na jeho relevantnost, poukazuje, jsem ráda, že nejsem sama, kdo vidí v podobně provedených průzkumech, propočtech a odhadech velký rozdíl při srovnání s realitou dopravy ve městě.
Město totiž údaje hodlá použít do Plánu udržitelné mobility města Písek. A pro toto použití jsou nejen způsob průzkumu, ale hlavně jeho výsledky, nerelevantní i bez všech probíhajících pracech na komunikacích města.

Samotné provedení výzkumu také k získání potřebných údajů nebude zrovna příznivé, už jen proto, že deník budou vyplňovat šestileté děti. Já ve svém okolí neznám šestileté řidiče aut, a pokud se do statistiky zahrne jeho poznatek, že šel z domova do školky, ze školky domů a měl k dispozici odrážedlo, domnívám se, že tím získá Plán udržitelné mobility města pořádné trhliny.

http://www.mesto-pisek.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=12075&id=27513&
n=pruzkum%2Dukaze%2Djak%2Dse%2Dlide%2Dv%2Dpisku%2Ddopravuji

Odpovědět

20. 6. 2019 (21:19)  –  Pavel Kašpar

0
0

Je dobré, že to v Písku ještě někomu myslí a ušetřené finanční prostředky budou vynaloženy účelněji. Škoda, že to nenapadlo specialisty na příslušném odboru OÚ.

Odpovědět

20. 6. 2019 (21:51)  –  Michaela Šťastná

0
0

Vy máte informace o tom, že ten průzkum nebude prováděn( ušetřené finanční prostředky budou vynaloženy účelněji) ?

Odpovědět

23. 6. 2019 (18:05)  –  Pavel Kašpar

0
0

Vážená paní Šťastná,
pokud by dopravní průzkum probíhal v současné době, určitě by vykázal zkreslené výsledky. Kdybychom chtěli skutečně validní data, museli bychom udělat výzkum ještě jednou. Pokud první průzkum neuskutečníme a uděláme vše po ukončení všech uzavírek, budeme platit celou akci pouze jednou. To jsou ty ušetřené prostředky.
S pozdravem
Pavel Kašpar

Odpovědět

23. 6. 2019 (18:59)  –  Michaela Šťastná

0
0

Nejsem z Vaší odpovědi moudrá, Vy máte informaci o zastavení toho průzkumu?
Na jednání ZM zaznělo, že průzkum proběhne, protože společnost, která jej provádí si situace a výsledky dokáže nějak upravit, i když to ve městě vypadá takhle a informace od dotázaných neodpovídají běžnému provozu.
Přesná formulace je na audio záznamu z jednání ZM, a tak nevím, jestli tedy nemáte nějakou novou informaci, proto se Vás ptám.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.