Přihlášení

Otevřený dopis starostce města Písek Mgr. Evě Vanžurové

25. 11. 2020 | Martin Brož | Diskuze (1) | Věci veřejné

Rád bych se tímto pozastavil nad několika nejasnostmi, které jsem si přečetl ve Vašem otevřeném dopise. Jako první jsem chtěl říci, že souhlasím s tím, že ten, kdo je a není na radě města přítomen je plně v gesci rady města, na druhou stranu mě dosti zaráží, že celých šest let co na ni chodím pravidelně a dovolím si říct, že má docházka je lepší než třetiny členů rady města, tam má přítomnost nikomu nevadila. Vadit vám to začalo až poté, co jste začali v radě projednávat plavecký bazén a jeho přesunutí pod lesnickou školu, finanční náklady s tím spojené, výběrové řízení a další věci. To jen na okraj.


Co se týká obvinění ze streamování rady města, tak se omlouvám, ale že bych ji nahrával potajmu a šířil záznam někde po internetu, to opravdu asi nemyslíte vážně. A pokud narážíte na sdílení materiálů rady města, tak bych vám doporučil navštívit stránky města, kde tyto materiály jsou volně přístupné komukoli. Stejně tak se můžete zeptat Vaší paní tajemnice, zda jsem někdy obdržel materiály pro radu města, přesně vím, co vám odpoví – nikoli. Tudíž až opět budete mít potřebu mne veřejně napadat, že někde pouštím citlivá data, tak se nejprve koukněte, co vůbec na webu města je přístupné a co ne.

Dále píšete o subjektivních komentářích, které ke sdíleným materiálům píšu, ano jsou subjektivní, jsou tak subjektivní, jak to jen jde, protože vaše převážená rada města odmítá jakkoli komunikovat s kýmkoli. Místo toho abyste šli mezi lidi a naslouchali jim, pořídíte si ke svému zviditelnění PR agenturu za těžké peníze nás občanů, která nám servíruje jen to, jak jste jako radní dobří, ale aby něco vysvětlila, to ne. Navíc stejně tak subjektivní komentáře jako mám já, čtu každý měsíc v Píseckém zpravodaji od vás. V tomto ohledu si nemáme co vyčítat.

Docela by mě také zajímalo, kde jste vzala, že jsem psal: „…že hlasování rady obce má být veřejné…“ toto jsem nikdy neřekl ani nenapsal, a pokud umíte číst, tak brzo zjistíte, že to psali lidé pod mým statusem na Facebooku jako komentář (jinak ale souhlasím s tím, že by měly být veřejné). Stejně tak zvažuji své urážky na hlavu členů rady města a nemyslím si, že bych řekl něco, co není pravda, ono točit se jak korouhvička na věži je v naší radě města normální, stejně tak jako obchodovat něco za něco. Viz. jen třeba povolební vyjednávání, kdy se dohaduje, kdo dostane jakou funkci v jaké organizaci, a dal by se za to považovat třeba i hypotetický případ toho, kdy nějaký zastupitel přislíbí podporu za to, že třeba bude mít nové zázemí u hřiště či třeba, že nějaký zastupitel pak bude v radě.

Co mě však zaráží nejvíc, je přesně ten přístup, co kritizuji, místo toho, aby Vás zajímala informace, že jsem sdílel informaci o tom, že na přeložkách EON a připojení na VN pro nový plavecký stadion dáte 2.177.000,- Kč a nebo to, že od ledna nebudete mít kde depozitovat opuštěná zvířata, protože nemáte nikoho, kdo by se přihlásil do výběrového řízení, tak Vás zajímá hlavně to, že nějaký zastupitel Brož se ozval, protože nemůže na radu města. Víte co, já jen doufám, že ti normální lidé, co nemají to štěstí jako já a nemohli vás sledovat osobně, ti samí lidé tohle Vaše jednání prohlédnou a při příštích volbách zvolí někoho, koho tyhle problémy zajímat budou.

 

S pozdravem rebel Brož Martin.

0
0

Diskuze k článku +

27. 11. 2020 (10:27)  –  Lenka Nádějová

0
0

Vyjadřuji plnou podporu M. Brožovi a děkuji mu.

Lenka Nádějová

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.