Přihlášení

Personál se nejvíce usmívá v nemocnici v Písku

22. 1. 2018 | Redakce PS | Diskuze (1) | Věci veřejné

Nemocnice Písek, a.s., se stala nejen celorepublikovou Nemocnicí roku 2017, ale je zároveň jihočeskou vítězkou ve zvláštní kategorii Nemocnice pro život. Hodnotilo se v ní, jak často se personál usmívá na pacienty, a také úroveň bezpečnosti.

Partnerem a spoluzadavatelem průzkumu byla skupina B. Braun CZ/SK, realizátorem pak HealthCare Institute, který sleduje bezpečnost a spokojenost pacientů, zaměstnanců a finanční kondici ve 155 nemocnicích s akutními lůžky již 12. rokem. Na druhém místě v Jihočeském kraji skončila Nemocnice Strakonice a na třetím Nemocnice Jindřichův Hradec. „Na efektivním léčebném procesu se skutečnost, jak se hospitalizovaný pacient cítí, podílí velmi markantně. Důvěra, že se léčí v přátelském a profesionálním prostředí, je klíčovou záležitostí,“ říká člen vedení skupiny B. Braun CZ/SK MUDr. Martin Kuncek.

Spokojenost pacientů, ale nově i bezpečnost a hodnocení personálu

Do celostátního průzkumu se v uvedené kategorii zapojilo téměř 100 nemocnic a hlasovalo v něm 53 327 hospitalizovaných pacientů a přes 7 000 zdravotníků. Zvláštní kategorie Nemocnice pro život nahradila loňskou Nejusměvavější nemocnici. Do výsledku byla ale tentokrát zahrnuta nejen vstřícnost a vlídnost personálu vůči pacientům, ale i skutečnost, jak se cítí sami zaměstnanci. V celorepublikovém součtu vyhodnotilo více než 60 % zdravotníků jako bezpečnostní riziko pro výkon svého povolání práci přesčas a přetěžování. Dále jmenovali syndrom vyhoření, agresivitu pacientů nebo jejich příbuzných a možnost nákazy. K eliminaci dalších rizik pak označili jako potřebné kontinuální odborné vzdělávání. „Těší mě, že se v naší nemocnici cítí dobře pacienti i zaměstnanci. Ale ještě důležitější je pro mě vědomí, že tu děláme dobrou medicínu,“ říká k vítězství v této kategorii za Jihočeský kraj ředitel Nemocnice Písek, a.s., MUDr. Jiří Holan, MBA. V anketě byly hodnoceny zvlášť fakultní nemocnice a zvlášť ty ostatní. Celorepublikovou vítězkou této kategorie se stala Fakultní nemocnice Hradec Králové a Karvinská hornická nemocnice.

 

Bodovala i nemocnice ve Strakonicích a v Jindřichově Hradci

Druhou nejlépe hodnocenou nemocnicí Jihočeského kraje v této kategorii je Nemocnice Strakonice, a.s., a třetí pak Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s. Anketní otázka pro respondenty zněla: „Jak často se personál nemocnice při komunikaci s Vámi usmívá?“ Ti své odpovědi vybírali z následujících možností: velmi často – často – méně často – nikdy. Zdravotníci se v anketě zase soustředili například na skutečnost, jakou mají možnost seberealizace, jak dobře se jim spolupracuje s kolegy a nadřízenými nebo jak sami hodnotí bezpečnost pacientů v nemocnici. „Průzkum byl velmi komplexní. Spokojenost pacientů se spokojeností personálu přímo souvisí. Navíc všechna zařízení, která se průzkumu účastnila, získala cennou zpětnou vazbu. Předpokládám, že se všude stane podnětem, jak kvalitu poskytované péče dále zvyšovat,“ říká MUDr. Martin Kuncek.

 

0
0

Diskuze k článku +

24. 1. 2018 (00:32)  –  Luděk Blaha

0
0

Když se personál nemocnice na pacienty usmívá, je to příjemné. Podstatné ale je, že personál nemocnice pacientům pomáhá. Název zvláštní kategorie Nemocnice pro život je příznačný.
Rád bych při této příležitosti poděkoval paní primářce Paškové, že téměř na den přesně před rokem odhalila můj zdravotní problém, a panu doktoru Hanáčkovi, že mne tenkrát nasměroval na cestu zpátky do života. Nebyla to cesta jednoduchá, ale zdařila se.
Jistě nejsou v písecké nemocnici sami, a ani já nejsem jediný.
Děkuji. Zůstávám v úctě a vděčný.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.