Přihlášení

Písek se připojí k celostátnímu protestu

24. 4. 2019 | Jan Říšský | Diskuze (10) | Věci veřejné

I v Písku proběhne demonstrace proti ministryni, která podrývá nezávislost všech orgánů činných v trestních řízeních v České republice

Písek se jako jedno z prvních měst připojuje k celostátnímu protestu "Pochod za nezávislost justice!" organizovanému skupinou Milion chvilek pro demokracii. Jak název protestu napovídá, impulzem byla náhlá rezignaci ministra sravedlnosti přesně v době, kdy policie oznámila návrh na obžalobu premiéra Babiše. Novou ministryní spravedlnosti má být Marie Benešová, která proslula analýzou pro Miloše Zemana, kde tvrdí, že v České republice je možné zařídit trestní stíhání na zakázku. Má být ukrojeno další kolečko z našeho demokratického systému. To si nesmíme nechat líbit. V Praze jsou již ohlášeny tisíce účastníků protestu. V Písku se informace začínají šířit. Akce proběhne u Starého mostu na straně U Slona ve stejný čas jako hlavní protest v Praze 29.4. v 17:30.

 

Oficiální stránky hlavních organizátorů:
https://www.milionchvilek.cz/?fbclid=IwAR2FVyu0wf4nLXPmucvv-idP6HUlAq3dAc95Tbqmz9IY_rMVgbU4eVKVqXM

jejich facebook:
https://m.facebook.com/events/302049884042014?acontext=%7B%22ref%22%3A%223%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D&aref=3&refid=52&__tn__=HH-R

 
písecký facebook:
https://www.facebook.com/events/763045857423493/?active_tab=about
 

 Jan Lid Říšský

0
0

Diskuze k článku +

25. 4. 2019 (00:43)  –  Luděk Blaha

0
0

Nedovedu si představit, co by se muselo stát, aby byla nalomena třeba nezávislost soudců.
Ministryně spravedlnosti se vyjádřila jasně, odvolání nejvyššího státního zástupce nezvažuje. Totéž za vládu prohlásil i její předseda. Nevidím mnoho důvodů. proč bych jim neměl věřit. Odvolávat se nebude.
Dovedu si ale představit, že by se už dávno mohlo intenzivně pracovat na nějaké novele, která by upravovala parametry výkonu funkce nejvyššího státního zástupce. Prý zaostáváme za okolním světem. Případná změna, například omezení délky výkonu funkce, může žádat nové výběrové řízení. A koho potom na návrh ministryně spravedlnosti vláda jmenuje, je už jiný příběh. A není v něm nic nedemokratického.
Jakože vítěz demokratických voleb by jmenován předsedou vlády demokraticky zvoleným prezidentem.

Demokracie je výborná věc. Umožňuje občanům, aby si zcela svobodně zvolili diktaturu!

Odpovědět

25. 4. 2019 (22:15)  –  Jan Říšský

0
0

L. Blaha: ano to vsechno by bylo v pořádku, pokud by tyto změny nezačaly nastávat zrovna v moment, kdy ma byt trestně stihan premiér. To je v nasem demokratickém zřízení poměrně nestandardní a především osemetna věc. No a presne jak pisete, komunisty po válce taky lidi volili svobodne. A stále věřili, ze to bude dobre. A mnozí věřili dokonce i v době, kdy tu byli politické procesy, mučení lidi s nepohodlným názorem atd. Takže v rámci demokracie je potřeba se zajímat a občas aktivizovat, když se deje neco nekaleho, podezreleho, nepruhledneho. Jako například tato zvláštně nacasovana obměna ministra spravedlnosti.

J.Šlehobr pokud tou sklenici vody myslíte naší republiku, tak prosím, to ano. A jak píšu, samozřejmě to nemusi vypadat nijak dramaticky, ale to je právě ta salamova metoda. To uz z nasi historie zname a dopadlo to nevalne.

Odpovědět

25. 4. 2019 (18:35)  –  JUDr. Josef Šlehobr

0
0

Dobrý večer,
pan Říšský vyvolává bouři nebo spíše uragán ve sklenici vody. Paní Marie Benešová kdekoliv byla tak byla PŘÍKLADEM demokratického přístupu. Proto také odešla z ČSSD když odmítla hlasovat podle příkazu Sobotky. Vaše argumenty o ohrolžení demokracie Marií Benešovou JSOU ÚSMĚVNÉ, jako ty miliony chvilek.

Odpovědět

25. 4. 2019 (19:10)  –  Luděk Blaha

0
0

"odmítla hlasovat podle příkazu"

Tak to si zřejmě zase až tak moc nepomohla. Z bláta do louže.
Užitečná jistě bude…

Odpovědět

26. 4. 2019 (16:52)  –  JUDr. Josef Šlehobr

0
0

V Izraely je trestně stíhaný Netanjahu a nikomu to nevadí. Nyní opakovaně sestavuje vládu. Nechte Babiše pracovat. Do všeho zamotáte padesátá léta. Podle mne je to pro vás otázka pomsty, ale padesátá léta nebyly jenom procesy. V Písku se například otevřel Jitex a otevíral jej Zápotocký. Ten kdo chce pomstu nemůže být objektivní.

Odpovědět

26. 4. 2019 (19:02)  –  Luděk Blaha

0
0

"nikomu to nevadí"

Mně to vadí.

Odpovědět

27. 4. 2019 (15:35)  –  JUDr. Josef Šlehobr

0
0

Dobré sobotní odpoledne,
pane Blaha občané Izraele zřejmě na Váš názor nebudou brát zřetel. Já jsem jen chtěl upozornit, že skutečnost stíhaných předsedů vlády i presidentů je na světě dost. Jen v Česku jej chceme zbavit funkce premiéra. Za tu dobu toho udělal mnoho dobrého. Po každém takovém útoku stoupnou ANO

Odpovědět

27. 4. 2019 (15:45)  –  JUDr. Josef Šlehobr

0
0

preference. Vzpomeňte jak po tom Švýcarsku dosáhlo ANO na 32% preferenčních hlasů. Že by to pro mne nic neznamenalo to nemohu říci, ale jeho klady to převyšují. ČSSD není nyní žádná bezvýznamná strana, jak by byla v opozici s ODS a Piráty. To samé s KSČM. Pokud bude pravomocně odsouzen tak ať to dostane s plnou parádou, ale do té doby vláda funguje i pro obyčejné lidi jako jsem já a možná i Vy.

Odpovědět

28. 4. 2019 (12:02)  –  Luděk Blaha

0
0

Je to tak.
Úplně cítím, jak se mi najednou žije tak nějak lépe.

Odpovědět

30. 4. 2019 (19:05)  –  JUDr. Josef Šlehobr

0
0

Pane Říšský,
Váš název článku je lživý. Starostka jako statutární zástupce města Písku, ani rada města ani zastupitelé nepřihlásili Písek k této demonstraci. Nedošlo ani k tomu, že by nadpoloviční počet ( bylo vás jen 150 a kdoví jestli ) obyvatel města Písku se připojil SPONTÁNĚ, TAKŽE SI NEPRÁVEM OSOBUJETE NÁZEV PÍSEK SE PŘIPOJÍ. Připojili se jen někteří občané Písku podle svého názoru. Svůj k svému k Ing. arch. Zborníkovi. Je to stále ten hlouček.
Já jsem také občan Písku a na příště za mne neoznamujte, že jsem se k něčemu připojil. Nemáte na to právo.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.