Přihlášení

Poděkujme lidem pracujícím nejen ve zdravotnictví

24. 3. 2020 | Pavel Šebelle | Diskuze (0) | Věci veřejné

Chtěl bych tímto příspěvkem umožnit nám všem v diskusi pod článkem poděkovat lidem ve zdravotnictví a v jiných profesích např. prodavačkám a prodavačům, že nám všem v dnešní složité době slouží.

Dnes mi v zubní ordinaci ošetřil pan MUDr. Buček, přesto že on ani jeho sestra nedostali od státu ty správné ochranné prostředky, které by měli mít. Rozhodně neměli respirátor FFP3, sestra měla jen roušku a pan doktor asi jen ochranu podle mne na úrovni  FFP1. Ano, mohli bychom říci, že  je to jejich práce. Ale chci jim a ostatním lidem pracujícím ve zdravotnictví a jiných službách, kde přijdou do styku s velkým množstvím lidí poděkovat, proto, aby věděli, že si jejich práce vážím a vážíme, a abychom jim tak dodali energii potřebnou do dalších dní a reálně je podpořili.

Děkuji tedy lékařům, sestrám, lékárníkům, ale i sanitářům, uklízečkám v nemocnici a na poliklinice, prodavačkám, prodavačům, řidičům autobusů, PPL, pošty  a e-shopů, obyčejným pracovníkům a pracovnicím pošty a mnohým jiným, pekařům a pekařkám, i lidem v potravinářství. Jistě mne nenapadnou všichni a tak i vy ostatní v diskusi pod článkem poděkujte a podpořte lidi, bez nichž by nefungoval ten nejnutnější „provoz“ naší společnosti. Potřebují naši podporu.

Jen instituce Česká pošta by se měla polepšit, dopisy hlavně doporučené nedoručují, přestože jsem někde slyšel, že je budou házet do schránek. A tak jsem za poslední týden byl víckrát na poště než za předchozí půlrok. Navíc pošta zkrátila pracovní dobu na 8-16 h, od 8-10 h tam lidé pod 65 let nesmí, takže nám zbývá jen 10-16 h, což pro lidi pracující mimo Písek může být problém. A také se díky kratší pracovní době lidé více kumulují v prostorách pošty, což není vhodné. Není ani příjemné se podepisovat propiskou co tam všichni používají, proto by měli dopisy i doporučené házet do schránky po dobu trvání nouzového stavu. Ne vždy si člověk vzpomene na rukavice a nebo vlastní propisku.   

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.