Přihlášení

Seminář „Jak se vede kronika obce“

3. 10. 2016 | Svazek obcí regionu Písecko | Diskuze (0) | Věci veřejné

Svazek obcí regionu Písecko pořádá seminář na téma "Kronika obce", který se koná ve středu 12. října 2016 od 15 hodin v Hotelu Biograf v Písku. Seminář je určen nejen kronikářům a kronikářkám obcí, ale i zástupcům obcí a zájemcům z řad široké veřejnosti, kteří mají o tuto problematiku zájem.

Na semináři se dozvíte zajímavá témata související s obecními kronikami, jako je aktuální legislativa, jak a čím psát do kroniky, jak vést přílohy, jak dopsat kroniku, když nebyla nějaký čas vedena atd. Součástí bude také diskuse nad zajímavostmi v místních kronikách a ukázkami vedení obecních kronik.

Akce má podpořit znalosti historie a tradic obcí, sounáležitost obyvatel s místem, kde žijí, podnikají, vztah k místu, ve kterém se podílejí na veřejném životě.

Lektorem semináře je Mgr. Tomáš Hromádka – kronikář městské části Praha  – Velká Chuchle, šéfredaktor časopisu Kroniky a kronikáři, za rok 2014  oceněn titulem „Kronikář roku“.


Bližší informace k programu viz. pozvánka níže.

Z důvodu omezené kapacity je nutné se přihlásit dopředu – kontaktní osoba: Helena Šedivá, tel. 775 929 600, email: sediva@sorp.cz.

Dokumenty k článku

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.