Přihlášení

Tým charitní pečovatelské služby společně s dobrovolníky pro klienty dokáže udělat maximum

10. 2. 2019 | Martina Zachatová | Diskuze (0) | Věci veřejné

Současný svět mi někdy přijde uspěchaný a neosobní, ale i v této době se najdou lidé, kteří rádi pomáhají. Nehoní se za vidinou bohatství a moci, dokáží se vcítit do druhých, najít krásu v jejich nitru a podívat se na svět jejich očima. Přesně takoví jsou zaměstnanci charitní pečovatelské služby, kteří nejenže pečují od 7 do 22 hodin každý den o Vaše blízké, ale jsou ochotni pomáhat i ve svém volném čase. Pomáhat druhým je jejich přirozená vlastnost.

9. 2. 2019 nastal den plánované „Proměny“, tým Charitní pečovatelské služby Písek a pět dobrovolníků se ráno v 9 hodin sešli na domluveném místě. Z každého z nás vyzařovalo nadšení, že dokážeme držet za jeden provaz. A také, že společnými silami vytvoříme něco nového a krásného, vytvoříme místo, kterému se říká domov.

Při úklidu nechyběl humor a dobrá nálada. Koordinace byla tak skvělá, že každý věděl, co je potřeba udělat. Někdo nosil vodu, jiný ji ohříval, další uklízel či vytíral. A co dělal náš senior? Seděl pohodlně ve svém křesle a bylo vidět, že plně vnímá naše nadšení – zpíval. Když jsme roztopili v kamnech, praskající dřevo a příjemné teplo prostoupilo celou místnost, nikdo se necítil unavený, všichni jsme byli plní elánu.

Ač každý z nás jiný, tak tentokráte jsme cítili, že v něčem jsme stejní, něco máme společného. Naplnil nás zvláštní pocit, který se nedá slovně vyjádřit, který si musíte prožít, abyste jej pochopili. Prostoupila námi myšlenka, že člověk nemůže jen brát, ale jeho přirozenou vlastností je i dávat.

Dnešního dne jsme dokázali naplnit poslání Charity. Oblastní charita Písek děkuje partě dobrovolníků a týmu pečovatelské služby za jejich upřímné nadšení a zapálení pro dobrou věc.Současně děkuji i Nemocnici Písek, a. s. za darování polohovacího lůžku s matrací.

Autor: Martina Zachatová

Dokumenty k článku

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.